REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Outsider kontra zespół znajdujący się na autostradzie do fazy play-off. Zapowiedź meczu Optibet Lokomotiv Daugavpils -  Wölfe Wi

Daniił Kołodinski i Francis Gust

Daniił Kołodinski i Francis Gust (fot. Wojta Zavřel)

Piątkowy wieczór będzie stał nie tylko pod znakiem żużlowych emocji w Pradze. Na dwie godziny przed zielonym światłem na praskiej Markecie, rozpocznie się spotkanie rewanżowe w Daugavpils pomiędzy miejscowym Lokomotivem, a Wölfe Wittstock. Czy goście, po przegranej na własnym torze, przełamią się na meczu wyjazdowym?

Miniony weekend stał pod znakiem niezwykle intensywnego czasu dla zawodników Franka Mauera. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych w piątkowy wieczór zadecydowano o przeniesieniu spotkania z Optibet Lokomotiv Daugavpils na dzień kolejny, co oznaczało sytuację bynajmniej bez precedensu - niemieckie „Wilki” odjechały dwa mecze jednego dnia. W południe podjęli drużynę z Podkarpacia, a 7R Stolaro Stal Rzeszów, by wieczorem zaś zmierzyć się z podopiecznymi Nikołaja Kokina. Sytuacja niebywała, po raz pierwszy w historii odjechano dwa spotkania ligowe tego samego dnia, na tym samym obiekcie.

Niestety, nie była to jednak świetna reklama sportu żużlowego, czego powodem była nawierzchnia torowa. W trakcie pierwszego ze spotkań jej stan wymusił na organizatorach opóźnienia w rozegraniu meczu. Ostatecznie, gospodarze mieli wówczas zaledwie trzy godziny na jej przygotowanie, przed rozpoczęciem meczu z Lokomotivem.

Nie doczekali się jednak tego dnia w Wittstock premierowej wygranej. Miejscowa drużyna, przy akompaniamencie swojej własnej publiczności, poniosła dwukrotną porażkę. Łotyszom, z którymi zmierzą się już jutro w rewanżowym spotkaniu, ulegli 32:57 w minionym tygodniu. Na domiar złego Max Dilger, który był wtedy liderem niemieckich „Wilków”, nie doczekał się zakończenia meczu z powodu kontuzji obojczyka.

W porównaniu z zeszłotygodniowym składem trener Łotyszy zdecydował się na roszady. W piątkowym spotkaniu nie zobaczymy Hansa Andersena i Tomasa H. Jonassona, co podyktowane było słabszą dyspozycją zawodników w trakcie meczu w Poznaniu. Pod numerem dziewięć, na pozycji seniorskiej zobaczymy z kolei młodego Łotysza, Francisa Gusta. Na formacji zawodnika U-24 pojedzie z kolei Oleg Michaiłow, z kolei na pozycji drugiego młodzieżowca Nikołaj Kokin pozostawił, na razie, puste pole.

 

Młody Francis Gust dostał szansę od trenera Lokomotivu i pojedzie w piątkowym meczu na pozycji seniorskiej

 

Do zmian w składzie awizowanym doszło również w zespole Wölfe Wittstock. W miejsce kontuzjowanego Maxa Dilgera pojedzie 44-letni Mirko Wolter. Swojej szansy nie dostanie z kolei Erik Bachhuber, w którego zamian punktów dla swojej drużyny bronić będzie Celina Liebmann pod numerem siedem. Dla młodej Niemki to będzie pierwsza w tym sezonie okazja do startów w polskiej lidze. Początek spotkania o godzinie 17:00. 

Awizowane składy:
Optibet Lokomotiv Daugavpils:

9. Francis Gust
10. Ricards Ansviesulis
11. Oleg Michaiłow
12. Ernest Matjusonoks
13. Jewgienij Kostygow
14. Daniił Kołodinski
15.

Wölfe Wittstock:
1. Sandro Wasserman
2. Matic Ivačič
3. Marko Wolter
4. Fraser Bowes
5. Marcin Jędrzejewski
6. Lukas Baumann
7. Celina Liebmann

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1143 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl