REKLAMAeWinner Banner

Wicelider przyjeżdża do Łodzi. Musielak i spółka na Motoarenie wjadą do play-off? Zapowiedź meczu Łódź - Krosno

Cellfast Wilki Krosno

Cellfast Wilki Krosno (fot. Mateusz Biskup)

Pierwszym z niedzielnych spotkań eWinner 1. Ligi Żużlowej będzie starcie w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł podejmie na własnym torze zespół Cellfast Wilków Krosno. Krośnianie pojadą o zapewnienie sobie fazy play-off, zaś łodzianie o przedłużenie sobie szans na nie.

Cellfast Wilki Krosno po zwycięstwie w domowym meczu przeciwko drużynie Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego z 19 punktami zajmują fotel lidera rozgrywek i są prawie pewne jazdy w tegorocznej fazie play-off. Ewentualne zwycięstwo w potyczce na Moto Arenie w praktyce zapewni beniaminkowi najlepszą czwórkę po fazie zasadniczej eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zgoła inne nastroje panują w zespole Adama Skórnickiego. Drużyna w 11. rundach zgromadziła na swoim koncie 10 punktów i obecnie plasuje się na przedostatniej, 7. pozycji. Fazę play-off łodzianom zapewni nie tylko wygrana we wszystkich trzech pozostałych meczach i zgarnięcie w nich bonusu, ale także korzystny układ wyników w innych spotkaniach. 

W pierwszym spotkaniu tych zespołów na torze przy Legionów triumfowały Cellfast Wilki w stosunku 49:40. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Mateusz Szczepaniak (13) i Andrzej Lebiediew (12). Zaś wśród ówczesnych gości najlepszy występ zaliczył najskuteczniejszy obecnie zawodnik Orła - Brady Kurtz, który zgormadził na swoim koncie 12 punktów. 

W kwestii awizowanych składów najważniejszą informacją dla kibiców Orła jest obecność w składzie powracającego po kontuzji Norberta Kościucha, który będzie ścigał się w parze z Piotrem Pióro, najprawdopodobniej zastępowanym przez Luke Becker'a. Drugą parę formacji seniorskiej stanowić będą Marcin Nowak i Aleksandr Łoktajew, zaś lider, Brady Kurtz pojedzie z młodzieżowcami. Z kolei trener Ireneusz Kwieciński zdecydował się na jedną kosmetyczną zmianę. Numerami startowymi zamienią się Patryk Wojdyło i Vaclav Milik, jednak nadal pojadą w parze, podobnie jak Tobiasz Musielak i Mateusz Szczepaniak. Andrzej Lebiediew będzie notował występu z juniorami. Pod numerem 8. najprawdopodobniej zobaczymy Jakuba Janika. 

Orzeł Łódź pokona drużynę z Podkarpacia i podtrzyma nadzieję na najlepszą czwórkę? Czy też Cellfast Wilki Krosno sięgną po zwycięstwo, 3 punkty, a w konsekwencji wjadą do fazy play-off? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już jutro.

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14:00.Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Kliknij, by sprawdzić układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
Orzeł Łódź

9. Marcin Nowak 
10. Aleksandr Łoktajew
11. Norbert Kościuch
12. Piotr Pióro
13. Brady Kurtz
14. Jakub Sroka
15. Mateusz Dul
16.

Cellfast Wilki Krosno
1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Andrzej Lebiediew
6. Bartosz Curzytek
7. Aleks Rydlewski
8.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.058 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl