REKLAMAeWinner Banner

Żurawie wzbijają się coraz wyżej. Łotysze sprowadzą rzeszowian na ziemię? Zapowiedź meczu Daugavpils - Rzeszów

Sam Masters i Karol Baran

Sam Masters i Karol Baran (fot. Gabriela Niemczak)

W niedzielne popołudnie na torze w Daugavpils, miejscowy Optibet Lokomotiv podejmie drużynę 7R Stolaro Stali Rzeszów. Przed zespołem ze stolicy Podkarpacia niezwykle trudne zadanie.

Niedzielne spotkanie będzie istotne w kontekście walki o najlepszą czwórkę w drugoligowej stawce. Ewentualne zwycięstwo drużyny prowadzonej przez trenera Kokina bardzo mocno zbliży Lokomotiv do fazy play-off. Z kolei rzeszowianie będą musieli się jeszcze "napocić", by wjechać do kolejnej fazy sezonu. Nie ma co ukrywać, iż faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy w tym sezonie na swoim torze jeszcze nie przegrali. Zwycięstwo rzeszowian wydaje się tym bardziej utrudnione, iż praktycznie od zawsze tor ten drużynie znad Wisłoka "nie leżał".

Optibet Lokomotiv Daugavpils w ligowej tabeli plasuje się na trzeciej pozycji, za OK Bedmet Kolejarzem Opole i Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz. W tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej Łotysze zdobyli 10 punktów. Z kolei, 7R Stolaro Stal Rzeszów z 7 "oczkami" plasuje się obecnie na 5. pozycji. 

Obie drużyny przystąpią do spotkania w swoich najlepszych na ten moment zestawieniach. Tym samym, zarówno w 7R Stolaro Stali , jak i Optibet Lokomotivie nie zabrakło liderów - Sama Mastersa (2. najskuteczniejszy zawodnik ligi) oraz Jewgienija Kostygowa (6. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników). W formacji seniorskiej zabrakło miejsca dla Patryka Rolnickiego, który zawiódł w ostatnim spotkaniu w meczu w Wittstock, w którym nie zdobył punktów. Jego miejsce zajął drugi z zawodników formacji U-24, Tim Sørensen, który pojedzie w parze z Karolem Baranem. Drugą parę w seniorskiej formacji stanowić będą Masters i Cyfer, zaś Łęgowik swoje biegi jeździł będzie z juniorami.

Z kolei w drużynie Nikołaja Kokina doszło do kilku roszad względem ostatniej, domowej potyczki z Wölfe Wittstock, do której to Łotysze przystąpili w nietypowym składzie. Do zespołu powracają Hans Andersen, który pojedzie w parze z Jewgienijem Kostygowem oraz Tomas H. Jonasson. Bez zmian  na pozycjach pozostali Oleg Michaiłow i Kjastas Puodżuks.

Jewgienij Kostygow i spółka podtrzymają passę i w dalszym ciągu będą niepokonaną drużyną na swoim obiekcie? Czy też rzeszowianie sprawią dużą niespodziankę i zatrzymają Łotyszy, sięgając po czwarte zwycięstwo z rzędu? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już jutro.

Początek meczu o godzinie 17:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Kliknij tutaj, aby zobaczyć układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
Optibet Lokomotiv Daugavpils:

9. Jewgienij Kostygow
10. Hans Andersen
11. Oleg Michaiłow
12. Kjastas Puodżuks
13. Tomas H. Jonasson
14. Francis Gusts
15.

7R Stolaro Stal Rzeszów:
1. Sam Masters
2. Adrian Cyfer
3. Tim Sørensen
4. Karol Baran
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher
7.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.046 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl