REKLAMAeWinner Banner

Żużlowiec GKM-u zakażony koronawirusem! Roman Lachbaum nie wystąpi w Lesznie

Roman Lachbaum

Roman Lachbaum (fot. Łukasz Wilk)

Niestety po długiej przerwie od złych wieści dotyczących koronawirusa, znów zawodnik PGE Ekstraligi będzie zmuszony do pauzy z powodu zakażenia. Chodzi o Romana Lachbauma, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Po serii zakażeń z początku sezonu wirus SARS-CoV-2 nieco odpuścił żużlowcom. Niestety pozytywny wynik testu przed pojedynkiem ligowym z Fogo Unią Leszno otrzymał Roman Lachbaum, zawodnik ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz.

W bieżącym sezonie kluby są zobowiązane do wykonywania regularnych testów na obecność koronawirusa. W przypadku wykrycia zakażenia, wdrażane są opracowane wcześniej procedury. Oprócz zawodników testy muszą przechodzić wszystkie osoby biorące udział w meczu. Wyjątkiem są osoby zaszczepione.

Lachbaum został poddany izolacji i do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, czyli do 29 lipca, jest odcięty od kolegów z drużyny czy też sztabu szkoleniowego. Rosjanin przegapi ligowy mecz w Lesznie.

Na początku sezonu zakażenia koronawirusem kilkukrotnie się zdarzyły. Pozytywne wyniki otrzymali m.in. bracia Holderowie, Patryk Dudek, Grigorij Łaguta czy też Jarosław Hampel. Lachbaum jest więc kolejnym żużlowcem z pozytywnym wynikiem testu w sezonie 2021.

źródło: speedwayekstraliga.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9649 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl