REKLAMAeWinner Banner

Zmiana terminu DMŚJ w Bydgoszczy

Jakub Miśkowiak (kask żółty)

Jakub Miśkowiak (kask żółty) (fot. Michał Krupa)

Zaplanowane na 27 sierpnia Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów zostały przeniesione na 10 września. Turniej zagości w Bydgoszczy, a tytułu wywalczonego przed rokiem będą bronić Polacy.

Wieści o tym, że finał DMŚJ odbędzie się w Polsce, rozeszły się już w listopadzie ubiegłego roku po tym, jak Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) opublikowała swój kalendarz. W lutym podano informację o tym, że młodzieżowy czempionat w sierpniu zawita do Bydgoszczy.

Termin zawodów został jednak zmieniony. Finał DMŚJ odbędzie się 10 września, a pierwszy bieg rozpocznie się około 19:00. Transmisję ze Stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przeprowadzi TVP Sport. Od środy fani mogą już kupować bilet na tę imprezę. Najtańsze normalne wejściówki można kupić za 25 zł.

Radości nie ukrywa sternik bydgoskiego żużla. - Nasze miasto ponownie znalazło się w kalendarzu FIM. Bydgoski tor pokazał wielokrotnie, że jest miejscem, gdzie odbywają się widowiskowe zawody i wierzę, że tak samo będzie i tym razem - mówi Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii.

DMŚJ to jedna z ulubionych imprez reprezentantów Polski. W dotychczasowych szesnastu edycjach biało-czerwoni triumfowali trzynaście razy, w tym pięciokrotnie na polskiej ziemi. W ubiegłym roku zawody odbyły się w Outrup, gdzie nasi żużlowcy przeciętnie zaczęli, jednak zdołali wygrać z Duńczykami rzutem na taśmę.

źródło: inf. prasowa
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1336 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl