REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Niemiecko-łotewskie spotkanie. Zapowiedź meczu TRANS MF Landshut Devils - Optibet Lokomotiv Daugavpils

Daniił Kołodinski

Daniił Kołodinski (fot. Wojta Zavřel)

Na finiszu znajduje się już runda zasadnicza na poziomie drugoligowców. Optibet Lokomotiv Daugavpils musi się zatem spieszyć, by odjechać zaległe kolejki - w miniony weekend Łotysze odjechali już dwa spotkania. W ten zaś zaczyna się ich maraton trzech meczów, który rozpocznie piątkowe popołudnie na One-Solar Arenie w Landshut.

Podopieczni Nikołaja Kokina pokazują, że są niczym ich tytułowa lokomotywa, która zmierza w stronę fazy play-off. W miniony weekend podjęli oni na swoim własnym obiekcie zespół 7R Stolaro Stal Rzeszów i pomimo starań gości, nie wrócili oni na Podkarpacie choćby z czterdziestoma punktami. Łotysze od samego początku spotkania budowali sukcesywnie przewagę, co poprowadziło ich do ostatecznego zwycięstwa z wynikiem 50:39. Już za kilka dni będą też walczyć o wywiezienie punktu bonusowego z Rzeszowa. Po spotkaniu z drużyną „Żurawi” przyszedł też czas na rewanż z Wölfe Wittstock.

Chociaż gwoli ścisłości… Nie było w tym spotkaniu mowy o szansie na żaden rewanż ze strony niemieckiej drużyny. Drugoligowe „Wilki” zdawały się prowadzić rekreacyjne spotkanie, choć honoru zespołu startującego poza rodzimą ligą próbowali bronić Sandro Wasserman, Lukas Baumann i Matic Ivačič. Nie da się jednak ukryć, że trzech zawodników to zdecydowanie za mało, by nie sprawiać wrażenia, że podopieczni Kokina objeżdżają właśnie trening przed kolejnymi zawodami ligowymi. Czy tak powinno wyglądać promowanie speedwaya w innych ośrodkach i zapraszanie zagranicznych drużyn na polskie podwórko?

TRANS MF Landshut Devils ma z kolei za sobą wygraną nad specHouse PSŻ Poznań w minione niedzielne popołudnie. Doskonale wykorzystali oni atut własnego toru, odnosząc zwycięstwo z wynikiem 58:32. Niemiecka drużyna w bardzo podobnym składzie przystąpi do piątkowego spotkania, który również rozegrają na swoim własnym torze. Chociaż Michael Härtel i Tobias Busch nie prezentują ostatnio najlepszej formy, Sławomir Kryjom postanowił im zaufać, dając jednocześnie szansę na ich start w piątkowych zawodach. Zawody otworzy para Kaia Huckenbecka i wspomnianego już, Buscha. Härtel zaś pojedzie jako zawodnik formacji U24. Dimitri Bergé będzie w parze z młodzieżowcami bawarskiej drużyny, pod numerem dwunastym zaś znajduje się nazwisko Martina Smolinskiego.

Kibice Landshut Devils

O ile Niemcy nie wprowadzili specjalnych roszad w składzie awizowanym, o tyle ich goście po raz kolejny dokonali w nich kilku korekt. Daniił Kołodinski i Ricards Ansviesulis pojadą w miejsce Hansa Andersena oraz Kjastasa Puodżuksa. W kontekście Ansviesulis nie jest pewnym to, czy faktycznie wystąpi on w zawodach, ponieważ w ostatnich swoich zawodach stadion opuścił w ambulansie. W ich składzie brakuje wciąż natomiast Valetntina Grobauera.

Trener Nikołaj Kokin po raz kolejny dokonał kilku zmian w składzie mimo pewnego zwycięstwa na swoim terenie z 7R Stolaro Stal Rzeszów (50:39). Przeciętnie spisujących się Hansa Andersena oraz Kjastasa Puodżuksa zastąpili Daniił Kołodinski i Ricards Ansviesulis, który w ostatnim spotkaniu wystąpił na pozycji juniorskiej. Występ młodego juniora stoi pod znakiem zapytania, ponieważ po wypadku w biegu młodzieżowym opuścił tor w karetce. Gusts, po możliwości jazdy na pozycji seniorskiej, ponownie wystąpi jako młodzieżowiec. Z jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Ich poprzedni pojedynek na łotewskiej ziemi zakończył się niewielką wygraną Lokomotivu, 47:42. Skrót tego meczu dostępny jest w materiale wideo poniżej. 

Mecz Trans MF Landshut Devils - Optibet Lokomotiv Daugavpils odbędzie się 23 lipca o godzinie 16:00. Transmisja telewizyjna zostanie poprowadzona przez stacje Motowizja, a portal speedwaynews.pl zapewni relacje LIVE z tego spotkania.

Awizowane składy:
Trans MF Landshut Devils
:
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Härtel
11. Tobias Busch
12. Martin Smolinski
13. Dimitri Bergé
14.
15. Norick Blödorn

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
1. Jewgienij Kostygow
2. Ricards Anviesulis
3. Tomas H. Jonasson
4. Danil Kolodinski
5. Oleg Michaiłow
6. Francis Gusts
7. 

Źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1656 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl