REKLAMAeWinner Banner

Prezes Kolejarza Rawicz publikuje oświadczenie po kontrowersyjnych wydarzeniach

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (fot. Tobias Karnatz)

Po ostatnim pojedynku OK Bedmet Kolejarza Opole oraz Metalika Recycling Kolejarza Rawicz w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o co najmniej niekulturalnym i dziwnym zachowaniu prezesa rawiczan. Sławomir Knop w oficjalnym oświadczeniu zaprzecza tym pogłoskom.

Spotkanie na Stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu miało olbrzymi ciężar gatunkowy. Na „Florku” na przeciwko siebie stanęły dwie bezsprzecznie najlepsze drużyny trwającego sezonu 2. Ligi Żużlowej. Po porażce w Opolu gospodarzom zależało na zwycięstwie i zdobyciu trzech dużych punktów meczowych. Podopiecznym Romana Jankowskiego udało się wykonać trudne zadanie, jednak cień na wynik rzuciło nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych.

Jedna z fanek OK Bedmet Kolejarza Opole opublikowała film, na którym widać prezesa rawiczan w polewaczce, który miał rzekomo pokazywać obraźliwe gesty w kierunku opolskich kibiców. Według opisu Sławomir Knop miał znajdować się również pod wpływem alkoholu.

Prezes rawickich „Niedźwiadków” stanowczo zaprzecza tym wieściom i zauważa, że filmik już zniknął z sieci. Sternik żółto-zielonych potwierdza obecność w polewaczce, ale jego zdaniem żywiołowe gesty były skierowane nie tylko do opolan, ale do całego stadionu i były zachętą do dopingu. Knop dementuje również pogłoski o swojej nietrzeźwości. Publikację filmu nazywa „nieodpowiedzialną i karygodną”. Pełną treść oświadczenia prezentujemy poniżej.

W związku z informacjami w mediach ogólnokrajowych o moim niewłaściwym zachowaniu w trakcie meczu żużlowego w Rawiczu w dniu 18.07.2021r. pomiędzy RKS Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i OK Bedmet Kolejarz Opole, pragnę przedstawić, co następuje:

- potwierdzam swą obecność w polewaczce w trakcie równania toru w przerwie technicznej. Miało to, jednak na celu wyłącznie osobiste dopilnowanie przygotowania toru do następnych biegów. Chcę tutaj podkreślić swe b. duże dotychczasowe zaangażowanie w organizację zawodów żużlowych w Rawiczu oraz w dopilnowanie wszelkich możliwych działań (nie tylko w ww. dniu 18.07.2021r.), tak by zawody odbywały się na możliwie jak najwyższym poziomie sportowym i z zapewnieniem bezpiecznych warunków ich rozgrywania. Uważam że starania te przyniosły b. wymierne i widoczne efekty, co wielokrotnie zostało docenione w mediach i w środowisku żużlowym,

- zaprzeczam że w trakcie mojego przejazdu w polewaczce były wypowiadane, bądź wykonywane przeze mnie obraźliwe gesty w stronę kibiców gości. W tym przypadku zapewne chodzi o filmik udostępniony w mediach społecznościowych z tego przejazdu. Trzeba jednak b. złej woli by dopatrzyć się, że widoczna na nim osoba wykonuje jakiekolwiek obraźliwe gesty. Osoba ta raczej zachęca kibiców do dopingu i zabawy, niż kogokolwiek obraża

- zaprzeczam że w trakcie ww. zawodów byłem pod wpływem alkoholu oraz że doszło do niewłaściwego zachowania w strefie VIP. Chcę zauważyć, że w strefie tej zostali przyjęci przedstawiciele klubu z Opola, gdzie miało miejsce wspólne i zgodne kibicowanie.

Podkreślam że przytoczone w mediach informacje o moim niewłaściwym zachowaniu podczas ww. meczu żużlowego w Rawiczu w dniu 18.07.2021r., nie miały nic wspólnego z rzeczywistym przebiegiem zdarzeń. Zostały one oparte (a być może i zainicjowane) o przekaz jednej z kibicek OK Bedmet Kolejarz Opole i jej aktywność na forum społecznościowym, gdzie pojawiły się nieprawdziwe informacje, liczne pomówienia i znieważenia wobec mnie oraz został zamieszczony wspomniany filmik z przejazdu polewaczki. Co znamienne i zastanawiające, po mojej rozmowie telefonicznej z prezesem OK Bedmet Kolejarz Opole — p. Zygmuntem Dziembą, komentarze na tym forum oraz filmik zostały natychmiast usunięte.

Uważam że postawa ww. osoby była karygodna i nieodpowiedzialna. Porażki w zawodach powinny motywować do lepszej pracy, a nie do wywoływania konfliktów i ich eskalacji. Wierzę że władze klubu z Opola nie miały z tym nic wspólnego.

Powstałe zamieszanie szkodzi nie tylko mnie, ale całemu środowisku żużlowemu. To powinno mobilizować do lepszej współpracy klubów i ich kibiców.

Sławomir Knop - Prezes Zarządu
RKS Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.8604 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl