REKLAMAeWinner Banner

Jabłoński po złocie Palucha: Oskar wykazał się dużą dojrzałością

Krzysztof Jabłoński

Krzysztof Jabłoński (fot. Tomasz Góralczyk)

Oskar Paluch wczoraj został Indywidualnym Mistrzem Świata w kategorii 250cc. Jest to ogromny sukces młodego zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego. 15-latek jechał na silniku Krzysztofa Jabłońskiego.

Świeżo upieczony IMŚ jest pierwszym Polakiem w historii, który zdobył ten tytuł w kategorii 250cc. Oskar Paluch jeszcze nie tak dawno wywalczył pierwsze miejsce w Pucharze Europy z kompletem punktów. W sobotnim turnieju raz musiał uznać wyższość rywala. W ósmym biegu przyjechał za plecami Nicklasa Aagarda - Kiedy już opadły emocje łatwiej mi dobrać jakieś logiczne słowa. Dużo dobrych projektów, ale jeszcze więcej tych nieudanych, setki godzin badań i  doświadczeń pozwoliły stworzyć ekstremalnie mocną jednostkę GM 250cc dla Oskara „Flaying Kid” Palucha na ME i MŚ. Wczorajszy Finał Mistrzostw Świata w Cloppenburg na długo pozostanie w mojej pamięci – napisał na swoim profilu społecznościowym Krzysztof Jabłoński, który współpracuje z młodym zawodnikiem.  

Dla Oskara Palucha turniej układał się bardzo dobrze od początku. Łącznie wywalczył czternaście punktów. Dwa mniej miał zawodnik, który jako jedyny go pokonał, czyli Nicklas Aagard. Na sam koniec odbył się bieg dodatkowy o trzecie miejsce, które wywalczył Villads Nagel. W trakcie zawodów popsuła się pogoda, lecz turniej kontynuowano i Oskar Paluch dopiął swego - Po 3ciej serii, kiedy miał 8 pkt i prowadził w klasyfikacji nastąpiło oberwanie chmury. Zawody mogły zostać zaliczone, ale organizatorzy @msc_clp stanęli na głowie i doprowadzili tor do stanu używalności. Dobrze, że tak się stało, bo sprawiedliwie odjechano 20 wyścigów. Oskar wykazał się dużą dojrzałością jak na swój wiek, mocną psychiką i postawił „kropkę nad i”, wyrywając dwa kolejne biegi z olbrzymią przewagą od samego startu. I zagrali nam „Mazurka Dąbrowskiego” Pierwszy Polak, który został Mistrzem Świata w klasie 250cc i przełamał bardzo silną konkurencję z Danii - czytamy w wypowiedzi wychowanka Startu Gniezno.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.6266 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl