REKLAMAeWinner Banner

Uciec spod łotewskiego topora i zbliżyć się do play-off. Zapowiedź meczu 7R Stolaro Stal - Optibet Lokomotiv

Hubert Łęgowik

Hubert Łęgowik (fot. Tobias Karnatz)

Nietypowo, bo w środowy wieczór na kibiców czekają drugoligowe emocje w Rzeszowie, gdzie miejscowa 7R Stolaro Stal zmierzy się z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Nadchodzące spotkanie będzie niezwykle istotne w kontekście walki o fazę play-off, która w tym sezonie jest celem obu ekip.

Oba zespoły nadal są w walce o pierwszą czwórkę 2. Ligi Żużlowej po fazie zasadniczej. W nieco lepszej sytuacji na ten moment znajdują się Łotysze, którzy po dziewięciu odjechanych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 12 punktów, które na obecną chwilę dają Optibet Lokomotivowi trzecie miejsce w tabeli. Natomiast 7R Stolaro Stal po ośmiu spotkaniach plasuje się na 5. pozycji w tabeli. Rzeszowianie w ośmiu dotychczasowych meczach wywalczyli 7 dużych punktów.

Pula punktów do „wyjęcia” z tego spotkania dla obu drużyn jest bardzo istotna, a już w szczególności dla rzeszowian. Zespół ze stolicy Podkarpacia nie ukrywa swoich aspiracji do walki w pierwszej kolejności o fazę play-off, a następnie awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na kibiców zgromadzonych przy Hetmańskiej czeka niezwykle emocjonujące spotkanie., bowiem Łotysze, którzy w sezonie 2020 opuścili zaplecze PGE Ekstraligi chcą tam wrócić jak najszybciej.

W kwestii awizowanych składów do kilku zmian doszło w zespole prowadzonym przez Nikołaja Kokina. W awizowanym przez trenera zestawieniu zabrakło Hansa Andersena i Kjastasa Puodżuksa. Obaj byli najsłabszymi zawodnikami swojego zespołu w meczu z rzeszowianami na swoim torze. Ponadto, Kokin zdecydował się dokonać kilku rotacji numerów startowych, a tylko lider zespołu – Jewgienij Kostygow wystartuje z tym samym numerem.

Z kolei w zespole 7R Stolaro Stali nie doszło do zmian kadrowych. Trener Michał Widera awizował na to spotkanie swoje najmocniejsze zestawienie, decydując się jedynie na zamiany numerów startowych pomiędzy Mastersem, Sørensenem i Łęgowikiem, natomiast Baran i Cyfer pojadą w takiej samej konfiguracji jak w meczu w Daugavpils. Formację juniorską rzeszowian uzupełni najprawdopodobniej Dawid Rempała.

Dodatkowym smaczkiem dla kibiców zgromadzonych przy Hetmańskiej będą starcia pomiędzy liderami obu zespołów. Sam Masters, lider „Żurawi” jest na ten moment trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi ze średnią 2,409 pkt./bieg. Z kolei najskuteczniejszy zawodnik Optibet Lokomotivu Daugavpils we wspomnianej klasyfikacji zajmuje 4. miejsce. Jego średnia biegopunktowa kształtuje się na poziomie 2,375.

Ostatnie spotkanie tych drużyn na Stadionie Miejskim „STAL” w Rzeszowie miało miejsce blisko 4 lata temu i zakończyło się triumfem ówczesnych gospodarzy w stosunku 52:37. Warto wspomnieć, iż w rzeszowskiej drużynie nie wystąpi żaden z zawodników, którzy pojadą w najbliższym spotkaniu, 28 lipca. Inaczej sprawa ma się w zespole prowadzonym przez trenera Kokina, bowiem aż trzech zawodników względem tamtego spotkania pojedzie także w tym meczu. Mowa o Kostygowie, Michaiłowie i Kołodinskim.

Pierwsze tegoroczne spotkanie tych drużyn na Łotwie zakończyło się triumfem Optibet Lokomotivu w stosunku 50:39. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania w środę, 28 lipca o godzinie 19:45. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Kliknij by zobaczyć układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
7R Stolaro Stal Rzeszów:

9. Tim Sørensen
10. Adrian Cyfer 
11. Hubert Łęgowik
12. Karol Baran
13. Sam Masters
14.
15. Mateusz Majcher

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
1. Jewgienij Kostygow
2. Ernest Matjuszonok
3. Tomas H. Jonasson
4. Daniel Kołodinski
5. Oleg Michaiłow
6. Francis Gust
7.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1478 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl