REKLAMAeWinner Banner

Harris, Nicholls i Bewley powalczą o tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii

Daniel Bewley

Daniel Bewley (fot. Ian Charles)

Chris Harris, Scott Nicholls oraz Daniel Bewley otrzymają szansę na zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. W liście potwierdzonych zawodników, znalazło się miejsce dla kilku byłych zdobywców tego tytuły. Finał odbędzie się 16 sierpnia. 

Za pośrednictwem serwisu speedwaygb.co.uk została upubliczniona lista szesnastu żużlowców, którzy zawalczą o najwyższy laur indywidualny na Wyspach Brytyjskich. Wśród wymienionych zawodników, oko polskiego kibica zawiśnie na dwóch nazwiskach: Harris, Nicholls oraz Bewley. Ta cała trójka miała bądź ma swoją przygodę na biało-czerwonych owalach, tworząc za sobą wsparcie oraz sympatię kibiców. Podobnie jest na Wyspach Brytyjskich, gdzie Chris i Scott nadal odgrywają ważną rolę w SGB Premiership oraz Championship. Nicholls to najbardziej wszechstronny żużlowiec w walce o Mistrzostwo. Razem zdobył dziesięć medali, w tym siedem złotych. Harris może pokusić się dorobkiem siedmiu krążków, z czego trzy są z najcenniejszego kruszcu. 

Na starcie zamelduje się również Craig Cook, Danny King czy wielka nadzieja brytyjskiego żużla - Anders Rowe. Nie można przejść obojętnie obok nazwiska Richarda Lawsona, który ma bardzo dobry sezon i może się pokusić o zwycięstwo w całym przedsięwzięciu. Warto podkreślić fakt, że zeszłorocznym triumfatorem został... Australijczyk. Z uwagi na zdobyty laur, Rory Schlein otrzyma szansę na obronę swojego tytułu. Na liście startowej brakuje Taia Woffindena. 

Losowanie numerów ma odbyć się za pośrednictwem mediów społecznościowych brytyjskiego speedway'a. Finał odbędzie się 16 sierpnia, na National Stadium w Manchesterze. 

Ogłoszeni żużlowcy: 
Craig Cook
Danny King
Daniel Bewley
Rory Schlein
Adam Ellis
Charles Wright
Richard Lawson
Lewis Kerr
Scott Nicholls
Chris Harris
Kye Howarth
Anders Rowe
Steve Worrall
Edward Kennett
Richie Worrall
Ben Barker

Rezerwowi:
Josh Bates
Paul Starke

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4908 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl