REKLAMAeWinner Banner

Piotr Świercz: Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną drużyną

Piotr Świercz

Piotr Świercz (fot. Sebastian Siedlik)

Mimo, ze Unia Tarnów ma fatalny sezon i zaliczyła dwanaście porażek z rzędu, co powoduje spadek do II Ligi Żużlowej, to młodzi żużlowcy z Tarnowa z biegiem sezonu coraz lepiej radzą sobie na torze. We wtorek pewnie wygrali pierwszy półfinał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który miał miejsce na torze w Tarnowie. Jedną z wiodących postaci był Piotr Świercz, który zainkasował 10 „oczek”.

Młody zawodnik Unii Tarnów zdobyłby więcej punktów gdyby nie defekt w jednym z wyścigów. - Szkoda tego defektu, trochę mnie na łuku pociągnęło, za szeroko zajechałem, a na tym torze nie wolno tak jeździć. Z drugiej strony nie ma co rozpamiętywać bo i tak wykręciłem dobry wynik. Dwa zwycięstwa, dwa drugie miejsca. Jestem zadowolony bo nie dość, że ja zrobiłem dobry wynik, to do tego pierwszy raz wygraliśmy zawody DMPJ. Cieszymy się z tego bardzo - powiedział Piotr Świercz.
 

Drużyna „Jaskółek” nie była faworytem tego meczu. Więcej szans dawało się juniorom z Torunia czy Ostrowa. To jednak gospodarze świetnie radzili sobie na mościckim torze. W kilku wyścigach potrafili wykorzystać znajomość owalu i objechać rywali „po dużej” - Zdawaliśmy sobie sprawę, że niewielu stawiało nas w roli zwycięzcy. My dzisiaj jednak pokazaliśmy naprawdę dobrą jazdę i to, że jesteśmy jedną drużyną. Każdy z nas spisał się dzisiaj bardzo dobrze. Tor nam odpowiadał. Tutaj w Tarnowie trzeba się wynosić na szeroką, tam się robi najbardziej odsypane i ta „długa” bardzo ciągnie. Można uzyskać naprawdę dobrą prędkość - dodał 17-latek.
 

Przed juniorami Unii Tarnów wyjazd do Torunia na kolejną rundę DMPJ. Świercz stawia sprawę jasno - Ruszamy do Torunia bez kompleksów. Chcemy się jak najlepiej zaprezentować i wygrać zawody. Jedziemy dalej! - zakończył młody żużlowiec.
 

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.215 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl