REKLAMAeWinner Banner

Janowski wykorzysta atut własnego toru? (zapowiedź)

Maciej Janowski

Maciej Janowski (fot. Vojtěch Zavřel)

Wieczorem rozpocznie się kolejna runda cyklu Speedway Grand Prix. Tym razem, areną walki najlepszych rycerzy czarnego sportu będzie Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Jednym z faworytów do odniesienia zwycięstwa jest Maciej Janowski, co potwierdzają kursy specjalistów eWinnera. 

Piątkowa runda będzie pierwszym turniejem na polskiej ziemi w tegorocznym sezonie. Poza Stadionem Olimpijskim, żużlowcy wystąpią w Lublinie, a Mistrz Świata zostanie koronowany na toruńskiej Motoarenie. Wpierw wrocławska runda, gdzie sporymi faworytami są zawodnicy miejscowej Betard Sparty. 

Zeszłoroczny, sporo okrojony, cykl Speedway Grand Prix rozpoczynaliśmy na tym stadionie. Zwycięstwa padły łupem dwóch żużlowców - Artioma Łaguty oraz Macieja Janowskiego. Teraz, kiedy obaj reprezentują barwy tego samego klubu, analitycy eWinner stawiają ich jako głównych kandydatów do zwycięstwa w piątkowych zawodach. Poza wyżej wymienionymi żużlowcami, spore szansę dawane są Bartoszowi Zmarzlikowi i Leonowi Madsenowi. Bardzo wymowny kurs został przypisany dla szwedzkiego debiutanta - Oliviera Berntzona. Gleb Czugunow, czyli "Dzika Karta" na tegoroczne rundy, stawiany jest jako zawodnik do zajęcia miejsca w środku tabeli. W kontekście awansu do finału, szanse są nieco zbalansowane. Przypatrując się na starty stałych uczestników, Maciej Janowski ma największe prawdopodobieństwo na to, że zamelduje się w ostatnim biegu wieczoru. Na czeskiej Markécie, lider Betard Sparty Wrocław meldował się w obu finałach, które zwieńczył miejscami na podium. Inaczej wygląda sytuacja z Bartosza Zmarzlika. Jak wiadomo, Indywidualny Mistrz Świata miewał spore problemy z praskim owalem, co zaowocowało odpadaniem w półfinałach. Nie mniej jednak, bukmacher widzi obu naszych reprezentantów w finałowej odsłonie wrocławskiej rundy SGP. 

Pełna oferta dostępna jest na stronie eWinner. Co więcej, dzisiaj czekają nas emocje w 2. Lidze Żużlowej. Niemieckie derby mogą okazać się kluczowym starciem dla Trans MF Landshut Devils, które nadal walczą o awans do fazy play-off. Nic więc dziwnego, że faworytem są podopieczni Sławomira Kryjoma


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.5376 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl