REKLAMAeWinner Banner

Sprawdź się w rywalizacji w lewo. Impreza dla każdego już wkrótce w Toruniu!

Speedrower: Sebastian Paruzel (Z), Damian Natoński (P), Daniel Kamionka (N), Dominik Rzepka (CZ)

Speedrower: Sebastian Paruzel (Z), Damian Natoński (P), Daniel Kamionka (N), Dominik Rzepka (CZ) (fot. Dorota Wiśniewska)

Nieprzerwanie od 1999 roku Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe organizuje Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia. Dwudziesta druga edycja tej imprezy odbędzie się już w sobotę, 7 sierpnia 2021 roku. Zmagania toczyć się będą w czterech kategoriach. 

W najprostszej definicji speedrower to wyścigi kolarskie, gdzie rywalizacja ma miejsce na zasadach zbliżonych do żużla. Czterech zawodników, walczących na dystansie czterech okrążeń w lewo i startujących spod maszyny startowej. Są to rzeczy znajome dla fanów “czarnego sportu”, gdy do tego dodamy brak hamulców, otrzymujemy wyjątkową i bardzo emocjonującą dyscyplinę. Organizatorzy XXII Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Torunia przewidzieli zmagania w czterech kategoriach: do lat 12, do lat 18, amatorów i open. Zatem wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie. 

Tego typu imprezy w Grodzie Kopernika zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem. Są one w pełni bezpłatne, a klub zapewnia uczestnikom profesjonalne rowery dedykowane do speedrowera. Ponadto czynni zawodnicy będą gotowi udzielać wskazówek przybyszom, którzy będą chcieli się sprawdzić na torze, który we wrześniu tego roku gościć będzie Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych. Najmłodsi mogą ścigać się na swoich rowerach, lecz nie mogą używać ani hamulców, ani przerzutek. Każdy ze śmiałków musi posiadać długie ubrania zarówno na górze, jak i na dole. Mile widziane są także własne rękawice z zakrytymi palcami oraz kask.

Uczestnicy wcześniejszych kategorii chcąc zobaczyć najlepszych speedrowerzystów globu, będą mogli pozostać do rywalizacji open. Tam w stawce znajdzie się wielu uznanych zawodników m.in. brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata z 2019 roku – Dawid Bas czy inni czołowi zawodnicy w kraju, jak Patryk Kriger i Paweł Kozłowski. Oprócz nich pod taśmą zameldują się speedrowerzyści występujący w barwach TSŻ-u Schoenberger Toruń i Drwęcy Kaszczorek. Możliwy jest też udział innych gości.

Zapisy odbywają się internetowo pod tym adresem - KLIKNIJ TUTAJ oraz w dniu zawodów do 30 minut przed startem zawodów w danej kategorii.

Szczegóły wydarzenia:
Co? - XXII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedrowerze 
Gdzie? - Toruń ul. Bielańska 66 (teren Motoparku) 
Kiedy? - 7.08.2021
Harmonogram: 
12:00 – do lat 12 (rocznik 2009 włącznie)
14:00 – do lat 18 (rocznik 2003 wlącznie)
16:00 – amatorzy 
18:00 – open (dla zawodników startujących w oficjalnych zawodach)

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1321 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl