REKLAMAeWinner Banner

Devils przyjeżdża po bonus i... coś więcej? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils - specHouse PSŻ Poznań

Lars Skupień (C), Matias Nielsen (N)

Lars Skupień (C), Matias Nielsen (N) (fot. Kévin Sarlat)

Kibice w Poznaniu w najbliższych meczach gościć będą ekipy niemieckie. Na pierwszy ogień pójdą "Diabły" Sławomira Kryjoma. Po porażce w Landshut nad Wartą nie liczą już chyba na punkt bonusowy.

W drużynie gospodarzy najpewniejszymi punktami są zawodnicy awizowani pod numerami 13-15 - Kevin Wölbert sprawdza się w roli lidera jako najbardziej doświadczony żużlowiec w kadrze PSŻ, natomiast juniorzy równie regularnie zdobywają punkty tylko na kolegach z drużyny. Zagadką jest za to postawa zarówno jeżdżących w kratkę krajowych seniorów poznaniaków, Larsa Skupnia i Roberta Chmiela, jak i forma wracającego po kontuzji Matiasa Nielsena. Wolne miejsce pod numerem 9. może zająć któryś z "gości" - Rafał Karczmarz lub Marcus Birkemose - albo godnie zastępujący w ostatnich spotkaniach rodaka Jonas Seifert-Salk.

Ekipa z Landshut ma równiejszy skład - doświadczeni Martin Smolinski, Kai Huckenbeck, Tobias Busch czy Dimitri Bergé, który w barwach bydgoskiej Polonii rozgrywał na Golęcinie biegi, o których miejscowi fani woleliby zapomnieć, mają zapewnić bawarskiej drużynie zwycięstwo wyjazdowe. Norick Blödorn, który miał udany początek sezonu, pomimo spadku formy w dalszej części rozgrywek, również notowany jest wyżej od duetu Kłosok-Rachubik.

Zmartwieniem Niemców jest nieregularna postawa ich zawodnika U24 - Michaela Härtla. W przypadku dobrej postawy gospodarzy, którzy w tym sezonie dość solidnie prezentują się na własnym owalu, to punkty tego żużlowca mogą przesądzić o końcowym wyniku spotkania. Warto też przypomnieć, że w Landshut PSŻ przegrał 32:58 - kwestia punktu bonusowego wydaje się zatem przesądzona.

Początek spotkania w niedzielę, 8 sierpnia o godzinie 17:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego meczu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
SpecHouse PSŻ Poznań

9.
10. Matias Nielsen
11. Lars Skupień
12. Robert Chmiel
13. Kevin Wölbert
14. Kacper Kłosok
15. Jan Rachubik

Trans MF Lnadshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Tobiash Busch
3. Michael Haertel
4. Dimitri Bergé
5. Martin Smolinski
6. Norick Blodorn
7.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.243 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl