REKLAMAeWinner Banner

„Diabły” szaleją na Golęcinie! Dwa rekordy poznańskiego toru ze strony gości

Kai Huckenbeck

Kai Huckenbeck (fot. fot. Niklas Breu)

W Poznaniu trwa zaległy pojedynek w ramach szóstej rundy 2. Ligi Żużlowej. Miejscowy zespół - specHouse PSŻ podejmuje tam ekipę Sławomira Kryjoma - Trans MF Landshut Devils. Wszystko wygląda na to, że niemiecki zespół sięgnie po pierwszą wygraną na polskiej ziemi.

Tor na Golęcinie sprzyja dzisiaj bardzo szybkiej jeździe. Na nieszczęście miejscowych, korzystają z tego jak na razie zawodnicy ekipy przyjezdnej. Podopieczni Sławomira Kryjoma już dwukrotnie do tej pory zdołali pobić rekord poznańskiego owalu. 

Już w wyścigu numer pięć, Dimitri Bergé wraz z Michaelem Härtelem wygrali podwójnie ze "Skorpionami" i jednocześnie reprezentant Francji pobił rekord toru, należący wcześniej do Kevina Wolberta. Zawodnik drużyny z Landshut przejechał cztery okrążenia w czasie 64,90, czyli o sześć setnych sekundy szybciej, niż Niemiec. 

Niedługo trzeba było czekać na kolejny, nowy rekord. Tym razem Kai Huckenbeck w wyścigu szóstym dojechał do mety w czasie równym 64,34, czyli ponad pół sekundy lepszym niż kilka chwil wcześniej jego kolega z zespołu,

Na chwilę obecną "Diabły" z Landshut pewnie zmierzają po pierwszą wygraną na polskiej ziemi. Jak do tej pory niemiecka drużyna zwyciężyła na wyjeździe jedynie ze słabymi w tym sezonie żużlowcami z Wittstock.

Aby śledzić na bieżąco wydarzenia z Poznania, przejdź do relacji LIVE dostępnej poniżej:

--> RELACJA NA ŻYWO: SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ - TRANS MF LANDSHUT DEVILS - KLIKNIJ TUTAJ <--


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.18 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl