REKLAMAeWinner Banner

Pożegnać kibiców punktami. Zapowiedź meczu Poznań-Wittstock

Jacob Thorssell (C), Mads Hansen (N), Mathias Nielsen (Ż) i Jonas Seifert-Salk (B)

Jacob Thorssell (C), Mads Hansen (N), Mathias Nielsen (Ż) i Jonas Seifert-Salk (B) (fot. fot. Roman Biliński)

W niedzielę po raz ostatni w tym sezonie ligowym motocykle zawarczą na poznańskim Golęcinie. W meczu dwóch najsłabszych drużyn 2. Ligi Żużlowej specHouse PSŻ podejmować będzie Wölfe Wittstock.

W ciągu całego sezonu PSŻ zdobył zaledwie sześć punktów. Zeszłotygodniowe spotkanie z Trans MF Landshut Devils, przegrane na własnym torze 36:54 nie było zbyt miłe dla kibiców ze stolicy Wielkopolski. W związku z tym teraz, gdy do Poznania przyjeżdża ta słabsza z niemieckich ekip, fani Skorpionów liczą na rehabilitację i godne zakończenie sezonu na Golęcinie.

Trener Piotr Paluch wprowadził zmianę w składzie - nie skorzysta z Mikołaja Czapli, który w meczu z Devils nie okazał się żadnym wzmocnieniem najsłabszej formacji juniorskiej w lidze, natomiast na pozycję seniorską ściągnie nieobecnego przed tygodniem Jonasa Seifert-Salka. - Ostatnie mecze każdy pojechał dobrze. Miałem wyrzucić Polaka a dać zagranicznego zawodnika? Jesteśmy w Polsce! A gdyby nawet tu dzisiaj jechał, nie uratowałby sytuacji kosztem rodzimego zawodnika - tłumaczył nieobecność legitymującego się trzecią średnią w drużynie (1,811 pkt./bieg) Duńczyka po przegranym starciu z ekipą z Landshut Piotr Paluch.

Nawet jeśli widzi się wiele mankamentów w zespole Żółto-Czarnych, ciężko szukać jakichkolwiek atutów po stronie gości. Średnie najlepszych w drużynie Maxa Dilgera i Matica Ivačicia przekraczają odpowiednio 1,6 i 1,5 pkt./bieg, regularnie na stosunkowo niezłym poziomie punktuje też Lukas Baumann (1,408 pkt./bieg). To jednak będzie za mało nawet na drużynę, która najlepszy mecz na własnym torze (z Lokomotivem Daugavpils) odjechała wtedy, kiedy tor przygotowała ulewa, a los na loterii ustawień wygrali tym razem gospodarze.

Spotkanie na poznańskim Golęcinie ma się rozpocząć o 12:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z polsko-niemieckiego pojedynku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę biegową.

Awizowane składy:
specHouse PSŻ Poznań:

9. 
10. Matias Nielsen
11. Jonas Seifert-Salk
12. Robert Chmiel
13. Kevin Wölbert
14. Jan Rachubik
15.

Wölfe Wittstock:
1. Steven Mauer
2. Matic Ivačič
3. Sandro Wasserman
4. Marcin Jędrzejewski
5. Max Dilger
6. Lukas Baumann
7. Erik Bachhuber

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2228 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl