REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Wölfe Wittstock nie kończy jeszcze sezonu. „Wilki” zmierzą się z... Duńczykami

Maskotka Wölfe Wittstock

Maskotka Wölfe Wittstock (fot. Tobias Karnatz)

Nieudany sezon "Wilków" w polskiej 2. Lidze Żużlowej i ostatnie miejsce w tabeli, nie oznacza, że drużyna z Wittstock załamuje się i kończy tegoroczne ściganie. Już w piątek zawodnicy Wölfe zmierzą się na domowym Heideringu z drużyną "młodych duńskich dynamitów".

Tegoroczna przygoda niemieckiego zespołu w 2. Lidze Żużlowej dobiegła końca w minioną niedzielę. Podopieczni Marcina Sekuli przyjechali na ostatni, pożegnalny w tym sezonie mecz do Poznania. Miejscowe "Skorpiony" nie dały jednak szans "Wilkom" i zwyciężyły w stosunku 58:32. Tym samym, klub prowadzony przez Franka Mauera, ukończył rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli, z dorobkiem punktowym wynoszącym okrągłe zero.

Przedwczesne zakończenie sezonu w naszych rozgrywkach nie powoduje jednak przerwania jazdy zawodników z Wittstock. Już w najbliższy piątek na obiekcie Heidering przy Bauhofweg 2B zawarczą motocykle. Kibice będą świadkami towarzyskiego starcia Niemcy kontra Dania. Ekipę gospodarzy tworzyć będą żużlowcy reprezentujący barwy "Wilków" wraz z brązowym medalistą IM Niemiec - Norickiem Blödornem.  Kadra kraju Hamleta złożona będzie natomiast z samych zawodników młodzieżowych. Przyjezdna drużyna wystąpi pod nazwą "Young Danish Dynamite". W ich szeregach ujrzymy młodych, perspektywicznych Duńczyków oraz zawodnika koreańskiego pochodzenia - Noaha Moos.

Początek rywalizacji w Wittstock w piątek 20 sierpnia o godzinie 20:00.

Awizowane składy:
MSC Wölfe Wittstock 

- Steven Mauer
- Mirko Wolter 
- Lukas Fienhage 
- Celina Liebmann
- Norick Blödorn 
- Marius Nielsen 
- Fraser Bowes

Team "Young Danish Dynamite"
- Tobias V. Thomsen
- Jonas Knudsen
- Mads Dalum
- Mads Hansen
- Jesper Knudsen
- Patrick Skaarup 
- Patrick Baek
- Noah Moos

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2249 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl