REKLAMAeWinner Banner

Koniec sezonu dla Falubazu. Sparta pojedzie na luzie. Zapowiedź meczu Betard Sparta – Marwis.pl Falubaz

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Wojta Zavřel)

Ostatnia runda sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Na starcie z liderem wybierze się drużyna Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, dla którego będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie.

Gospodarze do tego spotkania mogą podejść na pełnym luzie. Pierwsze miejsce w tabeli jest już pewne i teraz wrocławianom pozostaje tylko czekać na rywala w fazie play-off. Paradoksalnie, najwięcej obaw kibice z Wrocławia mogą mieć o słabszą dyspozycję Macieja Janowskiego, który ostatnich występów w GP oraz szwedzkiej Bauhaus-Ligan nie zaliczył do w pełni udanych. Mecz z Falubazem może być dla kapitana Betard Sparty meczem na przełamanie i znalezienie z powrotem odpowiednich ustawień swoich motocykli.

Z kolei Falubaz tym meczem kończy sezon 2021. Zielonogórzanie z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ale w starciu ze Spartą ciężko liczyć na jakiekolwiek punkty, które dałyby utrzymanie. Już pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy obiema ekipami w Zielonej Górze potwierdził ogromną przepaść jaka dzieli te dwa zespoły. Sparta na tamtejszym torze wygrała aż 64:26. Oczy zielonogórzan w ten weekend będą zwrócone jednak bardziej w stronę Grudziądza i tamtejszego spotkania GKM-u z Włókniarzem. W przypadku prawdopodobnej porażki Falubazu we Wrocławiu, to właśnie to spotkanie zadecyduje czy Falubaz pozostanie w PGE Ekstralidze na sezon 2022.

Do Wrocławia trener Piotr Żyto zdecydował się zabrać Damiana Pawliczaka, który wystąpi w miejsce Mateusza Tondera. W jednej parze wystąpią zawodnicy z GP - Max Fricke i Matej Žagar. Z pewnością na kilka dobrych punktów tego duetu liczą zielonogórzanie w starciu z wrocławską Spartą, zwłaszcza, że Australijczyk powinien wykorzystać znajomość wrocławskiego toru, na którym startował przez ostatnie trzy sezony. Trener Dariusz Śledź w porównaniu z poprzednimi meczami dokonał tylko zamiany numerów między Czugunowem i Bewley’em.

Początek spotkania na Stadionie Olimpijskim w piątek 20 sierpnia o godzinie 18. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports. Relacja LIVE z tego spotkania będzie dostępna na portalu speedwaynews.pl.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka
16.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Matej Žagar
3. Damian Pawliczak
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Jakub Osyczka
7. Nile Tufft
8.

źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0556 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl