REKLAMAeWinner Banner

Pierwszy powrót w Stali, czy Apator wygra z osłabionym składem gości? Zapowiedź meczu eWinner Apator - Moje Bermudy Stal

Paweł Przedpełski

Paweł Przedpełski (fot. Łukasz Wilk)

Jednym ze spotkań ostatniej, czternastej już, kolejki PGE Ekstraligi jest mecz pomiędzy eWinner Apatorem Toruń a Moje Bermudy Stalą Gorzów. Goście są spokojni o fazę play-off, natomiast gospodarze mają szansę na pożegnanie sezonu 2021 na swoim stadionie.

Do składu Apatora prawdopodobnie wraca niekwestionowany lider – Paweł Przedpełski, który pod koniec lipca doznał kontuzji w wyniku wypadku, który miał miejsce w meczu  pomiędzy szwedzkimi drużynami, Kumla Indianerna  a Vastervik Speedway. Jego partnerem miałby być Jack Holder. Oznacza to, że Tomasz Bajerski, jeżeli będzie mógł, w minimum dwóch biegach postawi na swoją najlepszą, w tym sezonie, parę. Z numerami 11. i 12. pojadą Chris Holder  i Adrian Miedziński. Spodziewamy się również zmiany za Petra Chlupáča, w osobie Roberta Lamberta, który będzie tworzył parę z juniorami. Wśród młodzieżowców Apatora awizowany został oczywiście Krzysztof Lewandowski oraz Kacper Makowski. Istnieje szansa, że w ostatnim spotkaniu menadżer torunian pozwoli zadebiutować nowemu juniorowi. Jednak już wiele razy nie awizował on do składu nikogo z dwójki Marciniec – Żupiński, a ostatecznie zawsze jeden z nich pojawiał się w składzie meczowym.

Goście podchodzą do tego spotkania w mocno okrojonym składzie. Pocieszać może fakt, że potwierdzona została informacja, iż jednym z młodzieżowców startujących w meczu będzie powracający po kontuzji Wiktor Jasiński. W składzie zabraknie kontuzjowanych Szymona Woźniaka i Kamila Nowackiego, natomiast za Martina Vaculika stosowana będzie „ZZ”. Pary po gorzowskiej stronie stworzą Bartosz Zmarzlik i Andres Thomsen, Marcus Birkemose i Rafał Karczmarz, oraz zastępowany Martin Vaculik z juniorami.

Nie będzie to więc typowe spotkanie, jednak przy udziale takich zawodników jak Bartosz Zmarzlik, Anders Thomsen, Robert Lambert czy Jack Holder, na pewno nie możemy spodziewać się nudnych wyścigów. Choć wiele osób mogłoby powiedzieć, że to przecież „mecz o nic”, gospodarze na pewno będą chcieli godnie pożegnać się, ze swoimi kibicami. Po stronie gości z kolei wiele do udowodnienia mają Marcus Birkemose i Rafał Karczmarz, którzy zdecydowanie nie spełnili oczekiwań kibiców Stali. To spotkanie odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 20:30, a poprowadzi je sędzia Paweł Słupski. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi dla państwa relację LIVE z tego wydarzenia.

Awizowane składy:
eWinner Apator Toruń:

9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Petr Chlupáč
14. Kacper Makowski
15. Krzysztof Lewandowski
16.

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Anders Thomsen
3. Marcus Birkemose
4. Rafał Karczmarz
5. Martin Vaculik
6. Oliwier Ralcewicz
7. Kamil Pytlewski
8.

źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0736 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl