Marek Cieślak na spotkaniu z kibicami. „Nasz skład jest dobry i pojedziemy takim, jaki mamy”

Marek Cieślak

Marek Cieślak (fot. Sebastian Siedlik)

W poniedziałek fani rybnickiego ROW-u mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Mrozkiem oraz Markiem Cieślakiem. Prezes i trener rybniczan znaleźli się w ogniu pytań kibiców „Rekinów”. Padły pytania między innymi o wzmocnienia przed fazą play-off oraz klubowych juniorów.

Na spotkanie z prezesem i trenerem przyszło naprawdę wielu kibiców rybnickiego klubu, którzy wypełnili prawie całą trybunę krytą obiektu przy ul. Gliwickiej 72. Na spotkaniu obecni byli również dwaj żużlowcy zielono-czarnych.
 

Jednym z pytań zadanych przez kibiców było skierowane do trenera Marka Cieśla w kontekście ewentualnych wzmocnień przed kluczową fazą sezonu w walce o powrót do PGE Ekstraligi. - A kim my mamy się wzmocnić? Nie ma kim się wzmocnić. Nasz skład jest dobry i pojedziemy takim jaki mamy. W play-offach pojedziemy jak najlepiej, a awans to ciągle jest nasz cel. Cały zespół do najbliższych spotkań z Ostrovią Ostrów Wielkopolski będzie przygotowany na maksa, a w meczu pojadą najlepsi. Treningi przed meczem odbędą się od środy do piątku o godzinie 17:00. Miejmy nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi. - odpowiedział 71-latek. - Treningi będą otwarte dla publiczności, więc zapraszamy wszystkich chętnych. - dodał prezes Mrozek
 

Następnie poruszona została kwestia nowych sponsorów, w tym Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz wsparcie przez miasto. - Mam nadzieję że będzie to początek długiej i owocnej współpracy. Nie mogę zdradzić jaką kwotę przekazała Jastrzębska Spółka Węglowa, ale w całości zostanie przekazana na działalność statutową spółki. Nic nie zdradzając jest także szansa, że w najbliższym czasie jeszcze państwa zaskoczymy. Współpraca z miastem jest bardzo dobra, prezydent Piotr Kuczera jest wielkim fanem żużla. - skomentował Krzysztof Mrozek.
 

Kolejnym tematem byli rybniccy juniorzy oraz współpraca z Rybkami Rybnik, mających siedzibę w Rybniku-Chwałowicach. - Przemysław Giera zakończy swoją przygodę z żużlem. Wiadomo chcemy kształcić swoich zawodników, lecz nie wykluczamy wzmocnień z zewnątrz. Nowym prezesem Rybek Rybnik został Aleksander Szołtysek, a pierwszą trasą jaką obrał była droga do klubu. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układać znakomicie, a sam prezes w Rybkach zrobi porządek, bo są sprawy, o których poprzedni prezes nie wiedział lub nie chciał wiedzieć. W sobotę jest też wielkie święto Rybek Rybnik, ich 20 lecie. Muszą więc państwo podzielić czas na nas, a przed i po do nich, a naprawdę im się to należy. - wyjaśnił prezes rybnickiej drużyny.
 

Krzysztof Mrozek odniósł się również do imprez żużlowych, które mają odbyć się jeszcze w tym roku przy ul. Gliwickiej 72 w Rybniku. - Nie wiem czy mogę zdradzić, ale tak jest zaplanowana. Będzie to mecz Polska – Reszta Świata, który zostanie zorganizowany 9 października 2021 roku o godzinie 15:00. W spotkaniu tym po raz ostatni kadrę poprowadzi trener Marek Cieślak. - odpowiedział Mrozek. - Tak? A to nie wiedziałem - dodał humorystycznie Marek Cieślak.
 

Na zakończenie głos zabrali zawodnicy ROW-u - Siergiej Łogaczow orz Paweł Trześniewski. Rosjanin odpowiedział jak się czuje po zakażeniu koronawirusem. - Ja czuję się dobrze, pojechałem już 3 zawody i myślę, że będzie dobrze. Mam jeden nowy silnik, wypróbuję go na treningu i w zawodach pojadę jak najlepiej. - krótko skomentował Łogaczow. Kibice wyrazili również słowa wsparcia ku juniorowi rybnickiej drużyny, na które zwięźle odpowiedział prezes. - Na razie bez presji, on ma tylko 16 lat i jeszcze 5 lat młodzieżówki przed sobą. Jest bardzo poukładany, a w tym sporcie nie jest to częste.
 

Przypomnijmy, że ROW Rybnik już w sobotę, 4 sierpnia na własnym obiekcie zmierzy się z Arged Malesą Ostrów w pierwszym pojedynku półfinałowym eWinner 1. Ligi Żużlowej.
 

Źródło: rybnik.com.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2047 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl