Rosjanie osłabieni podczas SoN! Artiom Łaguta rezygnuje z jazdy

Artiom Łaguta

Artiom Łaguta (fot. Dominik Okręglicki)

Reprezentacja Rosji podczas Speedway of Nations nie będzie mogła liczyć na wsparcie Artioma Łaguty. Rosjanin, za pomocą swoich mediów społecznościowych, przekazał informację o swojej rezygnacji z tych zawodów. Jako powód podał bierność rosyjskiej federacji.

Wraz z początkiem Speedway of Nations, Rosjanie rozpoczęli swoją dominację na arenie międzynarodowej. Bardzo ważną częścią tego zespołu był Artiom Łaguta. Jednakże w tegorocznej rywalizacji, kadra będzie musiał się obejść bez zawodnika Betard Sparty Wrocław. Żużlowiec, za pośrednictwem swojego fanpage'a na Facebook'u, poinformował publicznie o rezygnacji z udziału w nadchodzącym turnieju.

Z oświadczenia możemy wyczytać, że głównym powodem takiej, a nie innej decyzji jest postawa rosyjskiej federacji. Jak wiadomo, od dłuższego czasu mówi się głośno o problemach "Sbornej" i bierności w działaniach tamtejszych władz żużla: - Po trzech zwycięstwach, nic się nie zmieniło, a bardzo bym chciał, aby było inaczej. Chciałbym poinformować, że nie wystąpię w reprezentacji podczas Speedway of Nations - stwierdza były żużlowiec m.in. łotewskiego Lokomotivu.

Artiom Łaguta walczy w tegorocznej odsłonie cyklu Speedway Grand Prix o złoty medal. Rosjanin ma jednopunktową stratę do Bartosza Zmarzlika. Wiedzie mu się również na polskim podwórku, gdzie z Betard Spartą Wrocław wygrał fazę zasadniczą, będąc jednym z liderów zespołu. Brak Artioma znacznie obniża szansę Rosjan na obronie tytułu.
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1214 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl