REKLAMAeWinner Banner

Kolejny zawodnik kontuzjowany po spotkaniu Piraterny i Masarny!

Jonas Seifert-Salk

Jonas Seifert-Salk (fot. Łukasz Wilk)

Już za nieco ponad tydzień w duńskiej Metal Speedway League rozpocznie się walka o najwyższe, tegoroczne medale. W finale pojawi się m.in. drużyna Slangerup Speedway, która zapewniła sobie miejsce w nim dzięki swojej postawie w fazie zasadniczej. Niestety, drużyna przystąpi do niego prawdopodobnie osłabiona brakiem Jonasa Seifert-Salka, u którego stwierdzono kontuzję.

W minionym tygodniu dwudziestojednoletni żużlowiec brał udział w spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Piraterna Motala, barw której broni, wywalczyła pierwsze i jedyne w tym sezonie, zwycięstwo. Wysoką zaliczką pokonała zespół Masarny Avesty. Mecz ten nie skończył się jednak dobrze dla m.in. Kildemanda, który upadł na tor w dziewiątym wyścigu, po czym został przetransportowany do szpitala. Badania potwierdziły niestety uraz, wskutek którego o ściganiu na motocyklu Duńczyk może już tylko pomarzyć w tym sezonie. Doszło niestety do zwichnięcia barku.

Kontuzja nie odpuściła również młodemu Jonasowi, który również upadł na tor w jego czwartym starcie, uderzając w bandę i następnie lądując na ramieniu. Jak przekazał klub zawodnika za pomocą mediów społecznościowych, tomografia komputerowa w szpitalu wykazała złamanie kości strzałkowej na wysokości łokcia. Szczęśliwie, uniknie on operacji, ponieważ kość jest na swoim miejscu. Skierowano go jednak dalej na badanie rezonansem magnetycznym, by zbadać dłoń, istniały bowiem wątpliwości, czy i ona nie jest złamana. Ta wizyta w szpitalu potwierdziła z kolei złamanie kości łódkowatej w ręce. Oznacza to więc, że prawdopodobnie Seiferta-Salka zabraknie w tegorocznym finale ligi duńskiej, choć jak przekazał klub, sam zawodnik ma nadzieję na powrót do ścigania na te zawody. Nie weźmie on również udziału w Speedway Grand Prix w Vojens, gdzie był zgłoszony jako rezerwowy. Co więcej, wypadkowi w minioną środę uległ również inny zawodnik Slangerup - Daniel Henderson.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2294 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl