REKLAMAeWinner Banner

Pięćset tysięcy euro za jedną rundę. Decyzja odnośnie powrotu GP do Gorzowa jeszcze we wrześniu!

Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta

Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta (fot. Patrycja Knap)

Jak wiadomo, od przyszłego sezonu cyklem Speedway Grand Prix zajmie się nowy promotor. Po BSI, elitarne rozgrywki przejmuje grupa Discovery. Stal Gorzów wraz z Miastem uzgadnia już warunki organizacji jednej z rund na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Ostateczna decyzja ma zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Mimo wszelkich starań, gorzowskim działaczom nie udało się dojść do porozumienia z BSI, by w sezonie 2021, na zakończenie działalności tejże firmy przy rozgrywkach SGP, zorganizować pożegnalny turniej na stadionie nad Wartą. Marek Grzyb wielokrotnie podkreślał, iż jest rozczarowany takim obrotem spraw i wie, że aktualny promotor poszedł w tej kwestii tylko za dużymi pieniędzmi, które mógł zaoferować Lublin. Włodarz Stali nie zamierza odpuścić i już teraz uzgadnia wraz z Prezydentem Gorzowa, by Grand Prix powróciło na "Jancarza" w sezonie 2022. Trwają już rozmowy na ten temat z Grupą Disvocery. - Chciałbym, aby Grand Prix wróciło do Gorzowa. Zaczynamy negocjacje od nowa, ponieważ jest nowy promotor cyklu – komentuje Jacek Wójcicki - prezydent miasta, cytowany przez serwis gorzowianin.com.

- Rozmowy są na zaawansowanym etapie. Jednak trzeba pamiętać, że mamy silną konkurencję w postaci takich miast jak Wrocław, Toruń, Lublin czy Warszawa. Zależy nam na długofalowej współpracy i podpisaniu umowy na kilka lat. Tym bardziej, że Discovery ma plan na rozwój Grand Prix i mają to być turnieje zupełnie inne niż do tej pory – mówi  z kolei Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów.

Jak się okazuje, stawka za organizację takich zawodów, ma być jeszcze wyższa, niż oczekiwało tego wcześniej BSI. Gorzowianin.com donosi, że koszt jednej rundy ma wynieść aż 500 tysięcy euro, czyli dwa razy więcej, niż do tej pory. Jeżeli uda się dojść do porozumienia, Indywidualne Mistrzostwa Świata będą odbywać się w stolicy Lubuskiego do 2025 roku. Wszystko wyjaśni się jeszcze w tym miesiącu. - Stawki są wyższe, ale propozycja Discovery jest bardzo atrakcyjna i oferuje więcej, niż do tej pory BSI - dodaje Michalski.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0678 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl