REKLAMAeWinner Banner

Ostrowska hydra z wieloma głowami. Czy ROW ją zatrzyma? Zapowiedź meczu Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik

Oliver Berntzon (Ż) i Patrick Hansen (B)

Oliver Berntzon (Ż) i Patrick Hansen (B) (fot. Mateusz Biskup)

Już jutro w Ostrowie Wielkopolskim poznamy drugiego finalistę tegorocznych rozgrywek eWinner 1. LŻ! Tamtejsza Arged Malesa podejmie ROW Rybnik. Na terenie Rekinów lepsi okazali się podopieczni Mariusza Staszewskiego!

Arged Malesa Ostrów do rewanżu podchodzi z jednopunktową zaliczką. Kapitalne widowisko w Rybniku zakończyło się wygraną Tomasza Gapińskiego w ostatnim biegu i kapitan biało-czerwonych przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Po stronie ROW-u w tym meczu nie zawiedli z całą pewnością Rune Holta i Michael Jepsen Jensen. Ekipę gości w Rybniku można było śmiało nazwać „hydrą z wieloma głowami”. Wyrównana drużyna Mariusza Staszewskiego w świetny sposób się uzupełniała, co właściwie było już widoczne we wcześniejszych meczach. Dobrze zaczął Nicolai Klindt, lecz pod koniec coś się posypało i dwa razy przyjechał na ostatnim miejscu. Z kolei Patrick Hansen oraz Tomasz Gapiński po słabszym początku się poprawili i zaczęli zdobywać bardzo ważne punkty w dalszym etapie spotkania. Dodatkowo Mariusz Staszewski dysponował świetnymi juniorami. Razem młodzieżowcy z Ostrowa przywieźli jedenaście punktów z bonusem. W pierwszym półfinałowym meczu Arged Malesa nie miała po prostu zbyt wielu luk w drużynie.

Marek Cieślak do Ostrowa z jedynką wysłał Kacpra Gomólskiego. Polak z całą pewnością chciałby pojechać lepiej niż w pierwszym półfinałowym spotkaniu, ponieważ zdobył najmniej punktów z całej formacji seniorskiej. Następnie mamy najskuteczniejszego zawodnika Rekinów. Rune Holta (bo to o nim mowa) pod względem średniej biegopunktowej plasuje się na trzecim miejscu w eWinner 1. LŻ. Do składu wraca Siergiej Łogaczow. Rosjanina w pierwszym meczu nie najgorzej zastąpił Pontus Aspgren, ponieważ Szwed przywiózł osiem oczek z dwoma bonusami. Pod czwartym numerem znajduje się Wiktor Trofimow. Zawodnik U24 nie wspomina dobrze meczu  rundy zasadniczej w Ostrowie Wielkopolskim. Polak w swoim drugim biegu zanotował upadek i został odwieziony do szpitala. Formację seniorską zamyka Michael Jepsen Jensen. Duńczyk w tym sezonie nie miał jeszcze okazji jeździć w Ostrowie Wielkopolskim. Juniorami w drużynie Rekinów będą Mateusz Tudzież i Paweł Trześniewski, którzy w pierwszym półfinałowym meczu przywieźli trzy punkty.

Trener drużyny gospodarzy postawił na swoje żelazne zestawienie. Nicolai Klindt pojedzie z dziewiątką. Duńczyk nadal nie jest tym samym zawodnikiem, którego oglądaliśmy w poprzednich sezonach. Widać, że 32-latek wciąż szuka swojej dobrej dyspozycji. Pierwszym polskim seniorem będzie Tomasz Gapiński, czyli bohater biało-czerwonych w ostatnim meczu. Z jedenastką wystąpi Oliver Berntzon. Szwed w meczu w Rybniku  był niezdolny do dalszej jazdy po upadku. Później się okazało, że to nic groźnego i Oliver Berntzon przed jutrzejszym meczem pojedzie jeszcze dzisiaj w SGP w Vojens. Następnie mamy Patricka Hansena, czyli najskuteczniejszego zawodnika U24 w eWinner 1. LŻ. Młody Duńczyk jest jednym z największych objawień na zapleczu PGE Ekstraligi. Z trzynastką pojedzie Grzegorz Walasek. Polak w drużynie z Ostrowa jest najskuteczniejszym zawodnikiem pod względem średniej biegopunktowej. Juniorami będą Jakub Krawczyk oraz Sebastian Szostak. Obaj młodzieżowcy we wtorek wystąpili w jednej z finałowych rund DMPJ. Zajęli trzecie miejsce razem z Jakubem Pocztą, który w niedzielę będzie rezerwowym.

Szykuje nam się kapitalne ściganie w Ostrowie Wielkopolskim. Kilku zawodników w obu drużynach wciąż ma coś do udowodnienia. Stawka meczu jest bardzo wysoka, ponieważ kto wygra ten wchodzi do wielkiego finału. Jeśli padnie remis to o PGE Ekstraligę powalczy Arged Malesa Ostrów. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego meczu. Kliknij już teraz, żeby zobaczyć układ par na to spotkanie!

Awizowane składy:
Arged Malesa Ostrów Wlkp.:

9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Oliver Berntzon
12. Patrick Hansen
13. Grzegorz Walasek
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

ROW Rybnik:
1. Kacper Gomólski
2. Rune Holta
3. Siergiej Łogaczow
4. Wiktor Trofimow
5. Michael Jepsen Jensen
6. Mateusz Tudzież
7. Paweł Trześniewski

źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2033 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl