REKLAMAeWinner Banner

Walka o układ play-offów. Zobacz tabelę Premiership

Rory Schlein - Wolverhampton Wolves

Rory Schlein - Wolverhampton Wolves (fot. Ian Charles)

Powoli dobiega końca rywalizacja sześciu klubów brytyjskiej Premiership. Już od jakiegoś czasu wiemy, że w play-off pojadą Wolverhampton Wolves, Peterborough Panthers, Belle Vue Aces i Sheffield TIgers. Niewiadomą pozostaje układ par półfinałowych.

W poniedziałek zawodnicy z Wolverhampton mieli wielką szansę na zapewnienie sobie sobie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, jednak domowa porażka z Peterborough Panthers sprawiła, że to właśnie zespół „Panter” może odebrać podopiecznym Petera Adamsa zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Triumfator sezonu zasadniczego będzie mógł wybrać rywala. Jeśli chodzi o rywalizację o 3. miejsce, to Belle Vue Aces odjechali już wszystkie spotkania i mają na koncie 37 punktów, o 7 więcej od Sheffield Tigers. Jeśli ekipa Simona Steada wygra pozostałe trzy spotkania, to wyprzedzi „Asy” w tabeli.

Sezon zakończył się już dla Ipswich Witches. „Wiedźmy” są już niemal pewne piątej lokaty. Odebrać ją mogą im tylko dwa wysokie wyjazdowe triumfy King's Lynn Stars. Są one jednak mało prawdopodobne, bo rywalami zespołu z Adrian Flux Areny będą wspomniane Peterborough Panthers i Sheffield Tigers. Wszystko wskazuje więc na to, że „Gwiazdy” zakończą sezon na ostatniej lokacie. Do tej King's Lynn Stars wygrali zaledwie dwa spotkania.

Tabela SGP Premiership na cztery mecze przed końcem sezonu zasadniczego

M Drużyna M Pkt Z R P +/-
1 Wolverhampton Wolves 20 52 15 1 4 +152
2 Peterborough Panthers 17 46 13 1 3 +124
3 Belle Vue Aces 20 37 9 2 9 +59
4 Sheffield Tigers 17 30 8 1 8 -24
5 Ipswich Witches 20 18 5 1 14 -162
6 King's Lynn Stars 18 11 2 2 14 -149

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.6263 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl