REKLAMAeWinner Banner

Wadim Tarasienko podjął decyzję dotyczącą przyszłości klubowej

Wadim Tarasienko

Wadim Tarasienko (fot. Mateusz Biskup)

Wadim Tarasienko po jednym sezonie w Bydgoszczy opuszcza klub. Rosjanin poinformował o swojej decyzji za pomocą mediów społecznościowych. Ton jego wypowiedzi wskazuje na to, że zasili jeden z ekstraligowych klubów.

Wadim Tarasienko był w tym sezonie jednym z najskuteczniejszych zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej. To głównie dzięki Rosjaninowi bydgoszczanie do samego końca liczyli się w walce o awans do fazy play-off. Teraz jednak jeden z liderów Abramczyk Polonii Bydgoszcz postanowił zmienić otoczenie i opuścić szeregi „Gryfów”.

O swojej decyzji 27-latek poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych. - Każdy zawodnik dąży do ciągłego rozwoju i osiągania jak najwyższych celów, ja też należę do tych osób. Polonia Bydgoszcz to klub, który pomógł mi osiągnąć sukcesy, a kierownictwo klubu jak i sam właściciel to ludzie, którzy zawsze pomagą i doradzą. Również Wy kibice dostarczaliście mnóstwo pozytywnej energii z trybun i poza nimi - pisze z wdzięcznością Tarasienko.

W Bydgoszczy Rosjanin spędził zaledwie rok, dołączył do Polonii przed sezonem 2020 po rewelacyjnych występach w 2. LŻ, którą opuścił jako najlepszy zawodnik ligi. - Jednak aby się rozwijać trzeba iść do przodu i szukać nowych wyzwań. Mimo wstępnych rozmów i porozumień z klubem co do mojej przyszłości, postanowiłem obrać inną drogę dla mojej kariery sportowej - kontynuuje Tarasienko.

Nieoficjalnie mówi się o porozumieniu lidera Polonii z GKM-em Grudziądz, który cały czas szuka drugiego zagranicznego zawodnika. O zainteresowaniu grudziądzan Tarasienką pisaliśmy już krótko po zapewnieniu sobie przez GKM utrzymania w PGE Ekstralidze.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1883 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl