REKLAMAeWinner Banner

Historyczna szansa Łotyszy w SoN? Lebiediew: Mamy dużą szansę na to

Andrzej Lebiediew

Andrzej Lebiediew (fot. Mateusz Biskup)

Łotysz, Andrzej Lebiediew, jest zdania, że kadra jego kraju ma sporą szansę na dostanie się do finału Speedway of Nations dzięki organizacji części półfinałowej zawodów w Daugavpils.

Ten weekend stać będzie nie tylko pod kątem rozgrywek w PGE Ekstralidze. W piątkowy, jak i w sobotni wieczór w Daugavpils odbędą się półfinały Speedway of Nations. W pierwszym dniu zawodów zmierzą się ze sobą zespoły Polski, Szwecji, Danii, Czech, Finlandii, Słowenii i Stanów Zjednoczonych. Drugi dzień należeć będzie z kolei do starcia MRF (Rosji), Australii, Niemiec, Francji, Włoch, Ukrainy i gospodarzy, czyli Łotwy. Trzy najlepsze kraje w każdym z półfinałów staną przed szansą walki o złoto w finale w Manchesterze 16 i 17 października.

Przed Łotyszami szansa na historyczne rozegranie półfinałowych zmagań, nigdy bowiem w swojej historii nie dotarli do finału. W skład ich reprezentacji wchodzą: Andrzej Lebiediew, Oleg Michaiłow i Francis Gust. Jest to dość mocny skład, sukcesy na polu żużlowym nie są obce najstarszemu z całej trójki, który w polskiej lidze powalczy za niedługo również o awans wraz z Wilkami Krosno do PGE Ekstraligi. Michaiłow ma na swoim koncie m.in. zajęcie drugiego miejsce w finale IMŚJ w ubiegłym roku, Gust natomiast uplasował się na piątej lokacie w tegorocznym,  pierwszym finale tychże zawodów w Straslund.

- Mamy bardzo fajny młody zespół. Jestem najstarszy z tego zespołu, ale wciąż jestem głodny sukcesu. Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Każdy z łotewskiej drużyny chce dać z siebie wszystko. To chyba najważniejsze spotkanie dla mnie i moich kolegów z zespołu w historii. Mamy dużą szansę na pierwszy awans do finału dla Łotwy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to marzenie się spełniło - mówi Lebiediew na łamach portalu speedwaygp.com.

Przed Daugavpils szansa również na organizację pierwszych w jego historii zawodów Speedway of Nations. W swojej karierze organizatorzy żużla w tym mieście odpowiedzialni byli za rundy Grand Prix. - To wyjątkowy moment dla Daugavpilsi Łotwy, ponieważ nigdy wcześniej nie było tutaj Speedway of Nations. Zorganizowaliśmy wiele rund Speedway Grand Prix, a fani żużla zawsze byli bardzo podekscytowani tymi zawodami na Łotwie. Myślę, że te zawody będzie dokładnie takie, jak wtedy, gdy mieliśmy tutaj GP - dodaje Lebiediew.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.5427 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl