REKLAMAeWinner Banner

Nowy Mistrz Świata wystartuje w Mariańskich Łaźniach. W sobotę Międzynarodowe Mistrzostwa Czech

Romano Hummel w Rzeszowie

Romano Hummel w Rzeszowie (fot. Magdalena Magdziarz)

Już w najbliższą sobotę dojdzie do rozstrzygnięć w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech na długim torze. Mariańskie Łaźnie będą gospodarzem zawodów, których stawka prezentuje się naprawdę doborowo. Na liście startowej znajduje się chociażby nazwisko nowego mistrza świata, wyłonionego pod koniec sierpnia w Rzeszowie!

Mariańskie Łaźnie to nie tylko turystyczna, uzdrowiskowa miejscowość, ale także gospodarz wielkich imprez w odmianie speedwaya, jaką jest long track. Nie raz gościły tam bowiem finały mistrzostw świata. W tym roku odbędą się natomiast tylko mistrzostwa Czech, choć tradycyjnie w międzynarodowej stawce. W turnieju zaprezentuje się aż trzech zawodników, którzy startowali w tegorocznym cyklu Grand Prix. Mowa o Josefie Francu, Hynku Štichauerze oraz Romano Hummelu. Ostatni z wymienionych to nowy czempion globu, który swój tytuł odebrał 28 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. O swoich spostrzeżeniach z tych zawodów, a także swojej przyszłości, opowiedział w wywiadzie dla naszego portalu, który dostępny jest TUTAJ.

Czy młody Holender zwycięży również w Mariańskich Łaźniach? Z pewnością będzie w to celował, ale atut toru należeć będzie do miejscowych. Szczególnie do Josefa Franca, który to w ubiegłym roku wywalczył mistrzostwo z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów. Na podium w sezonie 2020 stanęli również Martin Málek i nieobecny w tym sezonie na  zawodach Jörg Tebbe. Wspomniany Romano Hummel zajął wówczas siódmą pozycję. 

Warto dodać, że owal w Mariańskich Łaźniach, to długi tor z prawdziwego zdarzenia. Ma bowiem długość dokładnie... kilometra.  Zawody zostaną rozegrane w formacie osiemnastobiegowym. Piętnaście w fazie zasadniczej oraz dwa półfinały i finał. Początek w sobotę o godzinie 13:00.

Lista startowa:
1. Daniel Spiller (Niemcy)
2. Stephan Katt (Niemcy)
3. Dennis Helfer (Niemcy)
4. Josef Franc (Czechy)
5. Sem Ensing (Holandia)
6. Romano Hummel (Holandia)
7. Julian Bielmeier (Niemcy)
8. Hynek Štichauer (Czechy)
9. Lukáš Hromádka (Czechy)
10. Alessandro Milanese (Włochy)
11. Martin Málek (Czechy)
12. Andrew Appleton (Wielka Brytania)
13. Marcel Dachs (Niemcy)
14. Jaroslav Petrák (Czechy)
15. Nigel Hummel (Holandia)

Plakat zapowiadający imprezę

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1604 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl