REKLAMAeWinner Banner

Orzeł Łódź zakontraktował trzech zawodników na sezon 2022

Mateusz Dul

Mateusz Dul (fot. Łukasz Wilk)

Po Adamie Skórnickim Orzeł Łódź ogłosił przedłużenie kontraktu z kolejnymi ogniwami zespołu. Tym razem chodzi o młodzieżowy tercet w składzie: Jakub Sroka, Mateusz Dul i Aleksander Grygolec. Wszyscy zawodnicy będą startować w barwach Orła w przyszłym roku.

Łódzkich fanów z pewnością ucieszyły wieści o pozostaniu w drużynie Mateusza Dula. Młodzieżowiec Orła w kończącym się sezonie potrafił punktować naprawdę solidnie, a w kilku spotkaniach zdołał pokonać bardziej doświadczonych rywali i czołowych seniorów w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Dul może się pochwalić średnią biegopunktową na poziomie 1,152.

Tak skuteczny nie był Jakub Sroka, który legitymuje się najniższą średnią spośród sklasyfikowanych zawodników na ekstraligowym zapleczu. W 36 wyścigach łódzki junior wywalczył 14 punktów oraz dwa bonusy. Sroka był drugim z podstawowych zawodników formacji młodzieżowej Adama Skórnickiego.

Ostatnim młodzieżowcem, przynajmniej na razie, w zespole Orła Łódź będzie Aleksander Grygolec. W eWinner 1. Lidze Żużlowej pojawił się on na torze zaledwie w sześciu biegach, zdobywając w nich 3 „oczka”. W końcówce sezonu 18-latek zaprezentował się jednak z niezłej strony w kilku turniejach indywidualnych, m.in. w rundzie cyklu Nice Cup.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0626 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl