REKLAMAeWinner Banner

Niebezpiecznie w Częstochowie! Czterech zawodników upada, (co najmniej) jeden niezdolny do jazdy

Niebezpieczna sytuacja z wyścigu numer sześć

Niebezpieczna sytuacja z wyścigu numer sześć (fot. Sebastian Senderowski)

W Częstochowie trwa ostatnia, decydująca o medalach, runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W biegu szóstym zawodów doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w wyniku której na tor upadli wszyscy czterej zawodnicy. Dwóch z nich nie wyjechało do powtórki wyścigu.

Bocar Włókniarz Częstochowa pewnie zmierza po zdobycie złota w tegorocznych rozgrywkach DMPJ. W finałowych zawodach nie obyło się jednak bez niebezpiecznej sytuacji, której winowajcą był właśnie zawodnik "Lwów". W biegu szóstym Bartłomiej Kowalski przeprowadzając atak popełnił błąd i zahaczył o tylne koło Wiktora Lamparta. Jadący za nimi rywale - Mateusz Dul i Ricard Ansviesulis szybko zareagowali na to i położyli motocykle, by nie doszło do fatalnego zderzenia. Uderzyli oni jednak w młodzieżowca Motoru Lublin. 

Kowalski i Ansviesulis szybko wstali o własnych siłach. Po dłuższej chwili wstali również Lampart i Dul, który lekko utykał na prawą nogę.

Ogłoszono, że żużlowiec Ostrovii nie jest zdolny do dalszej jazdy. Nie wiadomo jednak, co z Lampartem, gdyż mimo braku informacji o jego wycofaniu się z zawodów, nie wyjechał on do powtórki wyścigu.

Wydarzenia ze stadionu przy ulicy Olsztyńskiej można śledzić na bieżącą w naszej relacji LIVE, dostępnej poniżej:

-->  NA ŻYWO:  4. FINAŁ DMPJ W CZĘSTOCHOWIE  -  KLIKNIJ TUTAJ  <--


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.5818 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl