REKLAMAeWinner Banner

Promotorzy ogłaszają swoje odejście w dzień meczowy!

Start do wyścigu (Birmingham)

Start do wyścigu (Birmingham) (fot. Damian Kuczyński)

Peter i Dave Mason ogłosili swoje odejście z Birmingham Brummies. Promotorzy zadecydowali, że opuszczą swoje stanowiska po tegorocznym sezonie. Jak sami wspominają, nie mogliby znieść kolejnych nieprzespanych nocy.

Kto by się spodziewał, że po ogłoszeniu zawieszenia działalności, Birmingham Brummies będą nadal w grze o fazę play-off. Zarząd jest bardzo zdeterminowany, aby utrzeć nosa Scunthorpe Scorpions i wyrzucić rewelację rozgrywek za burtę najważniejszej fazy w sezonie. Przed żużlowcami Laurence'a Roggersa ważne dwa spotkania - Jedno z Newcastle Diamonds i drugie z Glasgow Tigers. W dzień meczowy z Diamonds, Peter i Dave Mason ogłosili swoje odejście z roli promotorów zespołu. Duet ojciec-syn sprawował władzę w Brummies od 2018 roku i był odpowiedzialny za przywrócenie drużyny do SGB Championship. - Nigdy nie ma dobrego czasu na takie ogłoszenia, ale chcieliśmy być szczerzy z naszymi kibicami. Odkąd dołączyliśmy do Brummies, wiele rzeczy wystawiało nas na prawdziwą próbę. Nie daliśmy się i zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o ten klub. Niestety, ale ten sezon wystawił nas na bardzo ciężką próbę - opowiada David, syn Petera, na łamach klubowych mediów.

Trudno się nie zgodzić z młodszym promotorem. Tuż przed początkiem sezonu, wandale dopuścili się zniszczenia sprzętu do dbania o tor na Perry Barr Stadium. Straty wyniosły 20 tysięcy funtów, co zostało pokryte przez internetową zbiórkę. Co prawda, Brummies byli autorem wielu kontrowersji związanych z przygotowaniem nawierzchni, ale nie znalazło to swojego finału. Malejąca frekwencja na stadionie to również spory problem, który kosztował klub wiele tysięcy strat. - Chcieliśmy podziękować naszym najwierniejszym kibicom, którzy okazywali swoje wsparcie w tym trudnym momencie. Mieliśmy wielkie oczekiwania względem sezonu 2021, ale rzeczywistość okazała się nadto brutalna. Mieliśmy już dwie oferty kupna klubu, więc nasze odejście może pomóc Brummies.

Przed Brummies jeszcze ważna walka o awans do fazy play-off. Jeżeli klub wygra z Newcastle Diamonds, remis z Glasgow Tigers mógłby pomóc w wyrzuceniu Scunthorpe z dalszej rywalizacji. Czy Chris Harris i spółka dadzą radę? O tym przekonamy się w najbliższy piątek.

 

 

Oferta na PGE Ekstraligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.416 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl