REKLAMAeWinner Banner

Negocjacje klubu z Łagutą? Prezes zabrał głos w tej sprawie!

Artiom Łaguta

Artiom Łaguta (fot. Jarosław Pabijan)

W Rosji trwają właśnie zmagania w ramach Drużynowego Pucharu tego kraju. Po pierwszym finale w Togliatti aż trzy kluby pretendują do zdobycia tego rosyjskiego trofeum. W tamtejszych mediach pojawiają się również spekulacje dotyczące wzmocnienia Wostoku Władywostok... Artiomem Łagutą na decydujący, drugi finał. Głos w tej sprawie zabrał prezes klubu.

W minioną środę w Togliatti zorganizowano 1. finał Drużynowego Pucharu Rosji. W ostatecznym rozrachunku aż trzy z czterech drużyn uzyskały jednakową sumę punktów. Gospodarze, Mega Łada Togliatti, wywalczyła na domowym obiekcie taki sam wynik, jak Turbina Bałakowo i Wostok Władywostok. Kolejność drużyn w tych zawodach musiały wyłonić dodatkowe wskaźniki w końcowym protokole. Taka sytuacja znamionuje już jednak wiele emocji w ostatecznej rundzie w Ussuryjsku.

Wiadomo już, że Mega Łada Togliatti i Turbina Bałakowo wzmocnią swoje składy na nadchodzący drugi finał Drużynowego Pucharu Rosji. W szeregach pierwszej z wymienionych drużyn pojawi się Wadim Tarasienko, Turbinę wesprze zaś Wiktor Kułakow. W rosyjskich mediach spekuluje się również na temat przybycia walczącego o tytuł Mistrza Świata, Artioma Łaguty, do zespołu Wostoku Władywostok. Głos w tej sprawie zabrał sam prezes klubu na łamach portalu speedway-press.ru, Władimir Selezew. - Oficjalnie Wostok nie prowadził negocjacji z Artiomem Łagutą, ponieważ jest to po prostu nierealne. Dlatego też nie ma powodu, by twierdzić, że klub odmówił jego zaproszenia, zwłaszcza z powodu ogromnej kwoty, o którą prosił - powiedział.

Zwycięzcę Drużynowego Pucharu Rosji 2021 poznamy już 6 października w Ussuryjsku. Przypomnijmy, że po tytuł Drużynowego Mistrza tego kraju sięgnęli niepokonani w tym sezonie przez nikogo, zawodnicy Mega Łady Togliatti. Zakończyli oni tegoroczne ligowe ściganie z zerowym dorobkiem przegranych na swoim koncie. Prócz wspomnianego Pucharu Rosji, na zawodników tego kraju czekają jeszcze zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Rosji. Finał zaplanowano na datę 10 października, odbędzie się on również w Ussuryjsku.

 

Oferta na PGE Ekstraligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0923 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl