REKLAMAeWinner Banner

Wittstock tworzy historię. Czas na… Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi (zapowiedź)

Hubert Łęgowik

Hubert Łęgowik (fot. Tobias Karnatz)

Już jutro, po raz pierwszy w historii żużla i 2. Ligi Żużlowej odbędzie się pierwszy turniej o miano najlepszego zawodnika tej klasy rozgrywek. O ten tytuł żużlowcy powalczą w niemieckim Wittstock. Początek tej imprezy sportowej planowany jest na 19:30.

Czy Wolfe Wittstock wniósł coś do tegorocznych rozgrywek na najniższym szczeblu ligowym w Polsce? Pod kątem sportowym zabrakło sporo, wszystkie mecze niemiecki klub rozegrał na swoją niekorzyść. Chociaż sezon w tym mieście zakończył się już dawno, Frank Mauer zdaje się zmywać niekorzystne wrażenie po ostatnich miesiącach, organizując kolejne imprezy sportowe na Heidering Wittstock. W ostatnim czasie byliśmy świadkami m.in. turnieju towarzyskiego Niemcy - Dania, czy też Pucharu miasta Wittstock, rozgrywanego w formule parowej.

Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi miały swoją szansę na zaistnienie w ubiegłym roku. Wtedy jednak na przeszkodzie ku temu stanęły obostrzenia związane z koronawirusem, a turniej trzeba było przełożyć w czasie. Teraz jednak pandemia nie sparaliżowała na tyle skutecznie świata, by zawody mogły się odbyć i wyłonić najlepszego zawodnika 2. Ligi. Odbędą się one w ramach “Race of The Night”, czyli turnieju rozgrywanego w mieście co roku przy sztucznym oświetleniu. Triumfatorem ostatniej edycji tych zawodów 2019 roku był Mathias Thörnblom. Prócz niego, na podium stanął wówczas także Tobias Busch i Marcin Nowak.

Przed zawodnikami, których nazwiska pojawiły się w stawce zawodów, systematycznie odkrywanej przed kibicami, jazda na torze dość specyficznym. Nawierzchnia w Wittstock jest dość nietypowa, tor jest zaś bardzo długi i słynie też ze swojej szerokości. Gwarantuje on jednak dość sporo ścigania.

Każdy z drugoligowych klubów będzie miał na obiekcie w Wittstock swojego reprezentanta. W turnieju zabraknie jednak czołówki pod względem klasyfikacji średnich biegopunktowych. - Czołówka dostała zaproszenie, ale kluby, które jadą w finale ligi, nie chciały wyrazić zgody na występ tych zawodników. Działacze mogli tak postąpić, bo regulamin na to zezwala. Musieliśmy postawić na innych żużlowców, ale to wcale nie znaczy, że stawka jest słaba. Jestem przekonany, że zobaczymy ciekawe zawody - wyjaśnił Zbigniew Fiałkowski. - Najlepsi zawodnicy drugiej ligi zostaną zobligowani do jazdy w tych mistrzostwach. Można powiedzieć, że będzie to wyglądać tak samo jak w eWinner 1. Lidze - dodał. 

Trzon stawki w tych zawodach stanowią wszak zawodnicy miejscowego klubu, Wolfe Wittstock. O tytuł najlepszego rajdera 2. Ligi powalczy też trzech żużlowców klubu z Rzeszowa, Hubert Łęgowik, Patryk Rolnicki i Adrian Cyfer. Łotewską drużynę zaprezentuje Oleg Michaiłow i Ernest Matjuszonok. Z kolei przedstawicielami drużyn walczących w tym roku o awans na zaplecze PGE Ekstraligi będą: Kacper Łobodziński wraz z Tomaszem Orwatem z Kolejarza Opole. Jako zawodnik Landshut Devils pojedzie Norick Blödorn, największa nadzieja niemieckiego żużla.

Zwycięzca piątkowego turnieju nie wróci do domu z pustymi rękoma. Na triumfatora Indywidualnych Mistrzostw 2. Ligi czeka pokaźna nagroda, jak na rozgrywki w ramach tej klasy rozgrywek. W stawce znajduje się nagroda finansowa, wynosząca dwa tysiące euro i puchar. Kto wyjedzie bogatszy o pokaźną kwotę pieniędzy z Heidering Wittstock? 

Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację na żywo z tych zawodów. Kliknij TUTAJ, aby przejść do niej. Początek ścigania już jutro o godzinie 19:30! 

Lista startowa Indywidualnych Mistrzostw 2. Ligi Żużlowej:
1. Hubert Łęgowik (Rzeszów)
2. Oleg Michaiłow (Daugavpils)
3. Damian Baliński (Rawicz)
4. Kacper Łobodziński (Opole)
5. Kevin Wölbert (Poznań)
6. Patryk Rolnicki (Rzeszów)
7. Steven Mauer (Wittstock)
8. Lukas Fienhage (Wittstock)
9. Ernest Matiuszonok (Daugavpils)
10. Damian Dróźdż (Rawicz)
11. Lars Skupień (Poznań)
12. Max Dilger (Wittstock)
13. Adrian Cyfer (Rzeszów)
14. Matic Ivačič (Wittstock)
15. Tomasz Orwat (Opole)
16. Norick Blödorn (Landshut)
17. Mirko Wolter (Wittstock)

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1194 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl