REKLAMAeWinner Banner

Gratka dla krośnieńskich kibiców. Czas na drugą rundę IMŚJ. Zapowiedź 2. rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Jakub Miśkowiak

Jakub Miśkowiak (fot. Tobias Karnatz)

W sobotę, 25 września na torze w Krośnie rozegrany zostanie 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W stawce oglądać będziemy aż czterech reprezentantów Polski.

Wiele powodów do radości w sezonie 2021 mają kibice w Krośnie. Cellfast Wilki cały sezon prezentują znakomitą formę, czego dowodem jest zwycięstwo w rundzie zasadniczej oraz jazda w finale eWinner 1. Ligi Żużlowej. Jednak zanim to nastąpi, przy Legionów rozegrana zostanie 2. runda FIM Speedway U21 World Championship.
 

Ostatni raz impreza tak dużej rangi mistrzowskiej gościła w Krośnie w 2017 roku, kiedy to właśnie na Podkarpaciu rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Zawody zakończyły się triumfem naszych reprezentantów w składzie: Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Rafał Karczmarz, Kacper Woryna oraz uczestnik sobotniej rundy IMŚJ, Jakub Miśkowiak.
 

Poza młodzieżowcem Eltrox Włókniarza Częstochowa, który na ten moment spośród wszystkich naszych reprezentantów zajmuje najwyższą lokatę, będąc wiceliderem cyklu zgromadzeni na krośnieńskim stadionie kibice będą mogli oglądać zmagania innych Polaków: stałych uczestników –  obecnie trzeciego w klasyfikacji generalnej, Wiktora Lamparta oraz plasującego się na ósmym miejscu, Mateusza Świdnickiego. Ponadto, z „dziką kartą” pojedzie Mateusz Cierniak, zaś rezerwowymi będą Michał Curzytek oraz Dawid Rempała.
 

Dodatkowym smaczkiem dla krośnieńskich kibiców będzie obecność w stawce Marko Lewiszyna oraz Jana Kvěcha, którzy pod koniec lipca zasilili szeregi Cellfast Wilków. Pierwszej rundy IMŚJ w Straslund nie zaliczą oni do udanych, bowiem zajęli kolejno 13. i 17. miejsca.

Zwycięzca pierwszej rundy IMŚJ rozgrywanej w Stralsund - Mads Hansen (fot. Tobias Karnatz)
 

Faworytami sobotniej rundy z pewnością będą nasi reprezentanci oraz Duńczyk, obecnie przewodzący całej stawce w klasyfikacji generalnej. Mads Hansen powtórzy sukces ze Straslund i ponownie sięgnie po triumf, umacniając się na pozycji lidera cyklu? Czy też któryś z naszych reprezentantów pokrzyżuje mu te plany? Początek zawodów w Krośnie w sobotę, 25 września o godzinie 19:00.
 

Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tej rundy. Kliknij tutaj, by sprawdzić rozpiskę biegową.
Dodajmy, iż ostatnią z rund FIM Speedway U21 World Championship zaplanowano na 1 października w czeskich Pardubicach. Tam właśnie poznamy najlepszego zawodnika do lat 21.
 

Lista startowa na 2. finał FIM Speedway U21 World Championship w Krośnie:
1. Mateusz Świdnicki 
2. Mark Karion 
3. Jonas Seifert-Salk 
4. Mateusz Cierniak 
5. Wiktor Lampart 
6. Marko Lewiszyn
7. Francis Gusts 
8. Jan Kvěch
9. Lukas Baumann 
10. Ernest Matiuszonok
11. Alexander Woentin 
12. Jakub Miśkowiak 
13. Matthew Gilmore 
14. Steven Goret 
15. Danił Kołodinski 
16. Mads Hansen 
17. Michał Curzytek 
18. Dawid Rempała
 

Klasyfikacja generalna FIM Speedway U21 World Championship po 1. rundzie:
1. Mads Hansen - 20
2. Jakub Miśkowiak - 18
3. Wiktor Lampart - 16
4. Norick Blödorn - 14
5. Francis Gust - 12
6. Alexander Woentin - 11
7. Mark Karion - 10
8. Mateusz Świdnicki - 9
9. Daniił Kołodinski – 8
10. Petr Chlupáč - 7
11. Lukas Baumann - 6
12. Ernest Matiuszonok - 5
13. Marko Lewiszyn - 4
14. Matthew Gilmore - 3
15. Steven Goret - 2
16. Marius Hillebrand - 1
17. Jan Kvěch - 0
18. Fynn Ole Schmietendorf - 0
 

Źródło: Inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1233 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl