REKLAMAeWinner Banner

Sparta faworytem, ale Motor się nie podda. Zapowiedź meczu Betard Sparta - Motor

Rywalizacja w pierwszym meczu finałowym

Rywalizacja w pierwszym meczu finałowym (fot. Patrycja Knap)

Po wspaniałym widowisku w Lublinie w pierwszym meczu nadal wiemy, że nic nie wiemy. Rywalizacja przy Alejach Zygmuntowskich zakończyła się remisem i o losach złotego medalu zadecyduje ostatni mecz sezonu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Mimo że obie drużyny mają tyle samo punktów po pierwszym meczu, faworytem do złota nadal pozostają wrocławianie. Sparta w Lublinie pokazała, że każdy z zawodników może być liderem i wziąć odpowiedzialność za wynik drużyny. Słabszy występ zaliczyli Artiom Łaguta i Tai Woffinden, ale ich rolę przejęli Daniel Bewley i Gleb Czugunow. Jak przyznał Czugunow w wywiadzie pomeczowym, jest to efekt pracy nad lepszymi startami razem z Gregiem Hancockiem.

Motor do tego dwumeczu przystąpił bez Grigorija Łaguty, który wciąż odczuwa skutki upadku z półfinałowego meczu ze Stalą Gorzów. Za Rosjanina stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Poobijany po rundzie DMPJ jest również Wiktor Lampart i w meczu w Lublinie było widać, że młodzieżowiec Motoru nie jest w pełni sił. 

W pierwszym meczu zawiódł Jarosław Hampel. Do niedzielnego spotkania najbardziej doświadczony zawodnik w zespole Motoru musi odnaleźć formę, bo nawet świetnie jadący Dominik Kubera i Mikkel Michelsen, bez wsparcia kolegów z zespołu nie będą w stanie dać Motorowi złotego medalu.

W Lublinie byliśmy świadkami prawdziwego święta speedwaya i jednego z lepszych finałów w ostatnich latach. Na to samo liczymy w rewanżu na torze we Wrocławiu. Atmosfera finału na miejscu będzie z pewnością odczuwalna. W Lublinie chcieliby posmakować złota po raz pierwszy w historii, zaś Sparta po 15 latach może w końcu powrócić na sam szczyt i może to świętować przed własnymi kibicami.

Jak potoczą się losy tego rewanżowego starcia ? Kto ostatecznie zostanie nowym Drużynowym Mistrzem Polski? Przekonamy się o tym w niedzielę, 26 września. Początek spotkania o godzinie 19:15. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego meczu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę biegową.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Mateusz Panicz
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Grigorij Łaguta
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.101 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl