REKLAMAeWinner Banner

Menedżer Rospiggarny o zakazie startów: Żużel nie może być tylko w Polsce

Hallstavik

Hallstavik (fot. Jarosław Pabijan)

Tylko rewanżowe mecze półfinałowe i finały pozostały do rozegrania w ramach Bauhaus-Ligan. Wciąż nie milkną jednak echa zakazywania przez władze polskich klubów startów w Szwecji zawodnikom szykującym się do jazdy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Konsekwencje tych pojedynczych spraw mogą ciągnąć się za szwedzkim żużlem także po zakończeniu sezonu 2021.

Pierwszym przypadkiem takiego zakazu było pismo wysłane do Lejonen Gislaved przez klub z Lublina w sprawie startu Jarosława Hampela. Osłabione "Lwy" przegrały z Dackarną Målilla. Również w drugim półfinale Vetlanda Speedway nie mogła skorzystać z Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka czy Dominika Kubery, co bez wątpienia przyczyniło się do wygranej Rospiggarny Hallstavik w bardzo zaciętym dwumeczu.

- Hampel nie jest w mojej drużynie, ale słyszałem głosy o takim zakazie już kilka dni przed meczem - przyznaje w rozmowie z nami menedżer Rospiggarny, Peter Jansson, nie kryjąc oburzenia wobec decyzji władz klubów ekstraligowych. - Pan Hampel ma kontrakt z Lejonen, więc musi go wypełnić. Jeśli podpisuje umowę, ma obowiązki wobec fanów i sponsorów Lejonen. Nie może być tak, że jakiś inny klub go zatrzymuje - twierdzi Jansson.

W Hallstavik nie jeżdżą zawodnicy z czołowych czterech klubów PGE Ekstraligi (zakontraktowany jest jedynie rzadko pojawiający się w składzie Emil Sajfutdinow), więc można powiedzieć, że paradoksalnie dla Rospiggarny był to przywilej - Oczywiście, że tak. Zawsze staramy się mieć dobrych zawodników. To jest coś, na co wszystkie kluby w Szwecji będą zwracać uwagę przed sezonem 2022 - czy zawodnicy mogą pojechać wszystkie spotkania, czy nie - zwraca uwagę Peter Jansson zaznaczając, że może wypowiadać się tylko w swoim imieniu. - Pewnie, rozmawiamy trochę między menedżerami i musimy pomyśleć, co może się zdarzyć za rok. Żużel nie może być tylko w Polsce za dziesięć lat, więc może musimy zrobić coś innego  - puentuje kierownik zespołu z Hallstavik, który szykuje się do półfinałów przeciwko Smedernie.

źródło: inf. własna

 

Zwrot za pierwszy zakład do 110 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1893 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl