Ostrów na ten moment czeka 23 lata! Czy Wilki mogą czymś zaskoczyć? Zapowiedź meczu Cellfast WIlki - Arged Malesa

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski (fot. Mateusz Biskup)

Arged Malesa Ostrów jutro potrzebuje trzydziestu jeden punktów, żeby po dwudziestu trzech latach wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Cellfast Wilki jeszcze się nie poddały i będą chciały dokonać cudu!

Prawie nikt się nie spodziewał aż takiej zaliczki biało-czerwonych przed rewanżem w Krośnie. Zespół Mariusza Staszewskiego na własnym terenie wygrał 60:30. Wyrównana drużyna biało-czerwonych zaważyła o tak wysokim zwycięstwem. W ekipie Wilków najbardziej zawiódł Mateusz Szczepaniak, ponieważ w trzech wyścigach zdobył zaledwie punkt. W rundzie zasadniczej na torze w Krośnie lepsi okazali się miejscowi. Drużyna Ireneusza Kwiecińskiego wygrała dziesięcioma punktami i dodatkowo zgarnęła oczko bonusowe. Tym razem Wilki muszą zdecydowanie więcej zwyciężyć, żeby świętować awans. W lepszej sytuacji jest zespół z Ostrowa, który ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej jeździł w 1998 roku. Mimo wszystko żużel widział wiele rzeczy i w niedzielę możemy się spodziewać wszystkiego.

Menedżer Wilków Krosno postawił na najmocniejszy skład. Tobiasz Musielak pojedzie z numerem dziewiątym. Drugi najskuteczniejszy zawodnik na zapleczu PGE Ekstraligi będzie chciał udowodnić swoją dobrą formę w tym sezonie. Następnie mamy Mateusza Szczepaniaka, który postara się zrehabilitować za mecz w Ostrowie. Jako zawodnik U24 pojedzie Patryk Wojdyło. Polak w rundzie zasadniczej w Krośnie przeciwko biało-czerwonym zdobył siedem punktów z dwoma bonusami. Václav Milík i Andrzej Lebiediew będą zagranicznymi seniorami w zespole gospodarzy. Czech w tym sezonie identyfikuje się ze średnią 1,853 pkt./bieg. Łotysz z kolei ogłosił już, że zostaje w zespole Wilków na 2022 rok. Kibice z Krosna bardzo polubili 27-latka. Kamil Marciniec i Aleks Rydlewski utworzą duet juniorów. W Ostrowie Wielkopolskim zdobyli z góry przypisany jeden punkt. Rezerwowym najprawdopodobniej będzie Jan Kvěch.

Zestawienie gości otwiera Nicolai Klindt. Duńczyk w pierwszym finałowym meczu pojechał najsłabiej ze wszystkich seniorów drużyny z Ostrowa. Duńczyk zdobył cztery oczka z dwoma bonusami. Dalej jest Patrick Hansen, czyli zawodnik U24. Po meczu u siebie Duńczyk powiedział, że do Krosna jadą po zwycięstwo. Olivier Berntzon będzie drugim zagranicznym seniorem. Szwed ma za sobą udany piątkowy turniej cyklu SGP. Z czwórką w awizowanym składzie mamy kapitana biało-czerwonych. Tomasz Gapiński był liderem zespołu w pierwszym finałowym pojedynku. Formację seniorską zamyka Grzegorz Walasek. Polak w rundzie zasadniczej na torze w Krośnie był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Mariusza Staszewskiego. Juniorami gości będą Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk. Obydwaj panowie robią kapitalną robotę w tym sezonie. Pod ósemką został wpisany Jakub Poczta.

Zapowiada się ciekawe spotkanie w Krośnie. Dla jednej lub drugiej drużyny będzie to historyczny moment. W obu miastach widoczny jest głód żużla i PGE Ekstraliga z całą pewnością przyciągnie tłumy kibiców na trybuny. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z jutrzejszego meczu, który rozpocznie się o 16:30. Kliknij już teraz, żeby zobaczyć układ par na to spotkanie!  

Awizowane składy:
Cellfast Wilki Krosno:

9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Patryk Wojdyło
12. Václav Milík
13. Andrzej Lebiediew
14. Kamil Marciniec
15. Aleks Rydlewski
16.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
1. Nicolai Klindt
2. Patrick Hansen
3. Oliver Berntzon
4. Tomasz Gapiński
5. Grzegorz Walasek
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk
8. Jakub Poczta

źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1788 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl