REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Reszta Świata z drobnymi zmianami. Łaguta nie pojedzie w Rybniku

Piotr Żyto, Daniel Bewley

Piotr Żyto, Daniel Bewley (fot. Jarosław Ziąbka)

Artiom Łaguta i Anders Thomsen nie pojadą w meczu Polska - Reszta Świata. W kadrze drużyny gości musiało dojść do dwóch zmian. Nieobecnych zastąpią byli zawodnicy ROW-u Rybnik - Max Fricke i Daniel Bewley. Znamy już ostateczne składy Reszty Świata i Biało-Czerwonych na to spotkanie.

W sobotę odbędzie się pożegnanie Marka Cieślaka z reprezentacją Polski na żużlu. Historia Cieślaka jako szkoleniowca zostanie zwieńczona towarzyskim meczem Polska - Reszta Świata. Szkoleniowiec ROW-u Rybnik obejmie ster zespołu złożonego z kilku narodowości. Niestety, ale Artiom Łaguta i Anders Thomsen nie wystąpią w tym pojedynku. Należało znaleźć zastępców i wybór padł na byłych zawodników miejscowego klubu. Max Fricke i Daniel Bewley zostali powołani na to spotkanie.

Fricke reprezentował klub z Rybnika w latach 2015-2017. To z nimi awansował on do PGE Ekstraligi, gdzie potem przeniósł się do Betardu Sparty Wrocław. Max ma za sobą sezon w SGP i będzie również rywalizował w przyszłym roku. Daniel Bewley to tegoroczny złoty medalista DMP z wrocławskim zespołem. Brytyjczyk zaczynał przygodę w polskich rozgrywkach z "Rekinem" na piersi. Anglik opuścił klub przed sezonem 2020.

Trener Rafał Dobrucki wykorzystuje sparing do tego, aby przygotować swoich zawodników na finałowe ściganie w Speedway of Nations. Biało-Czerwoni desygnują same uznane nazwiska, na czele z obecnym wicemistrzem Świata na żużlu - Bartoszem Zmarzlikiem. Znalazło się również miejsce dla Macieja Janowskiego i Pawła Przedpełskiego.

Mecz Polska - Reszta Świata zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (9 października) o godz. 15. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relacje LIVE z tego spotkania.

Skład Reszty Świata:
1. Max Fricke (Australia)
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
3. Rohan Tungate (Australia)
4. Michael Jepsen Jensen (Dania)
5. Matej Žagar (Słowenia)
6. Patrick Hansen (Dania)

Skład reprezentacji Polski:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Paweł Przedpełski
11. Dominik Kubera
12. Patryk Dudek
13. Maciej Janowski
14. Jakub Miśkowiak
źródło: strona internetowa ROW-u Rybnik


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1591 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl