REKLAMAYT
REKLAMAwosp

„Szczakiele” 2021 znalazły swoich właścicieli

„Szczakiel”

„Szczakiel” (fot. Łukasz Wilk)

„Szczakiele” 2021 znalazły swoich właścicieli. Bartosz Zmarzlik nadal dominuję w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu. Wicemistrz świata zgarnął tę statuetkę piąty raz z rzędu. Najlepszym Zagranicznym Zawodnikiem wybrano Artioma Łagutę. Największa rywalizacja miała miejsce w głosowaniu na Niespodziankę Sezonu.

 

Czwartkowa gale PGE Ekstraligi przyniosła ze sobą rozstrzygnięcia w ramach otwartego głosowania na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Szczakiele” przyznawane są od 2015 roku i są formą wyróżnienia żużlowców, którzy znakomicie spisywali się w poszczególnych sezonach najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Nikogo nie dziwi fakt, że nagroda dla Najlepszego Polskiego Zawodnika Sezonu trafiła w ręce Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Moje Bermudy Stali Gorzów kolekcjonuję ową statuetkę od 2016 roku. Jedynie Maciej Janowski zdołał powstrzymać obecnego wicemistrza świata w 2015 roku. Zmarzlik wygrał głosowanie z ponad 54 procentowym poparciem kibiców. Drugie miejsce zajął wspomniany Janowski, a podium uzupełnił Janusz Kołodziej.

Zażarta rywalizacja toczyła się o miano Niespodzianki Sezonu. O końcowy triumf walczyli Paweł Przedpełski i Daniel Bewley, ale fortuna sprzyjała zawodnikowi eWinner Apatora Toruń. Różnica była niewielka, ale wystarczyła do zgarnięcia statuetki. Bliski swoich rywali był również trzeci w plebiscycie - Jakub Miśkowiak. Junior Włókniarza zgarnął jednak nagrodę za najlepszego młodzieżowca w sezonie, co nie powinno kogokolwiek dziwić. Warto dodać, że bratanek Roberta Miśkowiaka znacznie pokonał naszego medialnego podopiecznego - Wiktora Lamparta.

Najlepszym Zagranicznym Zawodnikiem Sezonu ogłoszono Artioma Łagute. Rosjanin ma za sobą fantastyczny sezon, czego zwieńczeniem jest Mistrzostwo Świata. Rosjanin zgarnął upragniony medal DMP i był pewnym punktem Betard Sparty Wrocław. Starta Doyle'a do zwycięzcy była bardzo spora. Najlepszym menadżerem został Jacek Ziółkowski, czyli szkoleniowiec Motoru Lublin. W głosowaniu zabrakło trenera Betardu Sparty Wrocław - Dariusza Śledzia.

Nagroda za bieg sezonu trafiła do Daniela Bewley'a. Wszystko za sprawą świetniej jazdy w czternastym biegu meczu Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław. Było to pierwsze spotkanie w ramach finału PGE Ekstraligi. Drużyną sezonu wybrano obecnego DMP, czyli wrocławian. Marek Cieślak również został wyróżniony za pomocą tzw. Złotego Szczakiela. Uhonorowano trenera za jego dorobek z Żużlową Reprezentacją Polski.

Wyniki:
Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu:

1. Bartosz Zmarzlik - 54,09%
2. Maciej Janowski - 24,47%
3. Janusz Kołodziej - 10,10%
4. Paweł Przedpełski - 7,03%
5. Patryk Dudek - 4,31%

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu:
1. Artiom Łaguta - 59,35%
2. Jason Doyle - 15,76%
3. Martin Vaculík - 10,17%
4. Robert Lambert - 9,24%
5. Leon Madsen - 5,49%

Najlepszy Junior Sezonu:
1. Jakub Miśkowiak - 48,05%
2. Wiktor Lampart - 27,98%
3. Mateusz Cierniak - 10,88%
4. Wiktor Jasiński - 8,59%
5. Mateusz Świdnicki - 4,50%

Niespodzianka Sezonu:
1. Paweł Przedpełski - 25,25%
2. Daniel Bewley - 24,80%
3. Jakub Miśkowiak - 24,05%
4. Damian Ratajczak - 16,20%
5. Mateusz Świdnicki - 9,69%

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu:
1. Jacek Ziółkowski - 45,86%
2. Stanisław Chomski - 15,02%
3. Janusz Ślączka - 13,66%
4. Tomasz Bajerski - 13,48%
5. Piotr Baron - 11,98%

Złoty Szczakiel: Marek Cieślak

Wyścig Sezonu: Daniel Bewley (14 bieg meczu Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław - Finał)

Drużyna Sezonu: Betard Sparta Wrocław

źródło: speedwayekstraliga.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.14 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl