REKLAMAeWinner Banner

Polska Szkoła Żużla zawita do Torunia. Zapraszają Rafał Dobrucki i Robert Kościecha

Robert Kościecha

Robert Kościecha (fot. Łukasz Wilk)

Projekt pod nazwą „Polska Szkoła Żużla” przenosi się do Torunia. Młodych kandydatów na żużlowców na zajęcia dydaktyczne oraz praktyczne zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę: trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki oraz Robert Kościecha. Imprezy organizuje Speedwayevents.pl we współpracy ze Stalą Toruń, a głównym partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

„Polska Szkoła Żużla” to cykl żużlowych warsztatów, mający na celu doskonalenie umiejętności najzdolniejszych zawodników, próbujących dziś swoich sił na mini-torach. Udział w projekcie jest bezpłatny, a w zajęciach na toruńskim obiekcie wezmą udział adepci jeżdżący na motocyklach służących do miniżużla, jak również ci, którzy szkolą się na pit bike’ach.


Program warsztatów przewiduje część dydaktyczną, a także praktyczną pod okiem trenera Rafała Dobruckiego (z uwagi na sobotni mecz Żużlowej Reprezentacji Polski będzie obecny w Toruniu jedynie w niedzielę) oraz Roberta Kościechy. Dla każdego zawodnika przewidziano indywidualne sesje treningowe, ćwiczenia uzupełniające, zajęcia, konsultacje oraz porady Alicji Zientary (dietetyk) i Julii Chomskiej (psycholog), prelekcję sędziego Piotra Nowaka, konkurs na symulatorze startów oraz rywalizację sportową w formie turniejów.

Pierwsza edycja zajęć „Polskiej Szkoły Żużla” miała miejsce przed niespełna tygodniem na obiekcie w Gdańsku. Tam swoje umiejętności doskonaliło kilkunastu młodych adeptów speedwaya, którzy przekazaną przez trenerów wiedzę będą chcieli teraz spożytkować na torze w Toruniu. Prawie wszyscy bowiem stawią się na zajęciach ponownie, do tego dojdą nowi zawodnicy. W sumie w toruńskiej edycji wydarzenia - przez dwa dni - weźmie udział 36 chłopców, uczących się jazdy na żużlu.


 

W Gdańsku odbył się turniej par, w którym zwyciężyli zawodnicy Stali Toruń - Mikołaj Duchiński oraz Ksawery Słomski. Teraz w sobotę czeka nas rywalizacja indywidualna, a w niedzielę drużynowa. Osobną rywalizację przewidziano dla zawodników jeżdżących na pit-bike’ach. Będą też wyścigi pokazowe. 

– Podczas imprezy w Gdańsku bardzo mnie ucieszyło zaangażowanie uczestników projektu, z których wielu zdradza sporą smykałkę do jazdy. Każdego czeka oczywiście jeszcze mnóstwo pracy, co razem z Robertem podkreślamy na każdym kroku. Podczas zajęć chcemy przekazać kandydatom na żużlowców, ale także ich rodziców, najważniejsze informacje, mogące pomóc w sportowym rozwoju tych chłopców. W Toruniu będzie ich jeszcze więcej niż ostatnio, co tylko może cieszyć - powiedział Rafał Dobrucki. 

– Zainteresowanie projektem i frekwencja ze strony adeptów oraz ich rodziców pokazuje, że takie inicjatywy są potrzebne. Jednym z elementów naszej misji jest dbałość o rozwój sportu żużlowego w Polsce i najzdolniejszego narybku, próbującego swoich sił w tej dyscyplinie. Stąd właśnie wziął się pomysł stworzenia projektu o nazwie Polska Szkoła Żużla i zaangażowania do niego trenera narodowej reprezentacji Rafała Dobruckiego, a także Roberta Kościechy. Realizacja wydarzenia jest możliwa także dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla wszystkich” - mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

Przy okazji sobotnio-niedzielnych zajęć Polskiej Szkoły Żużla, ich współgospodarz - Stal Toruń - prowadzić będzie nabór do prowadzonej przez siebie szkółki żużlowej. Wszyscy chętni będą mogli się dowiedzieć od miejscowych szkoleniowców jak zacząć przygodę ze speedwayem, jakie trzeba mieć predyspozycje do uprawiania tego sportu, będą także mieli okazję do zapoznania się z budową i specyfiką żużlowego motocykla. Na chętnych czeka trener Jan Ząbik, który zaprasza przez oba dni trwania imprezy. Początek - zarówno w sobotę jak i niedzielę - o godzinie 10.00. Rywalizację sportową przewidziano każdego dnia około 14.30.

źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1669 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl