Działacz GKSŻ: Spadek Unii Tarnów to zaskoczenie

Zbigniew Fiałkowski

Zbigniew Fiałkowski (fot. Jarosław Ziąbka)

Po każdym sezonie nadchodzi czas na podsumowania minionych miesięcy rozgrywek ligowych. Działacz GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski ocenił zmagania klubów na poziomie eWinner 1. Ligi Żużlowej, powiedział też kilka słów pochwały na temat niemieckiego beniaminka, MF Trans Landshut Devils.

Zwycięzca na zapleczu PGE Ekstraligi została w tym roku ekipa Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego, wygrywając w finałowym dwumeczu nad Cellfast Wilkami Krosno. Zdaniem działacza, nie jest to większe zaskoczenie, patrząc przez pryzmat ich całorocznych zmagań. - Cały sezon jechali równo, a końcówkę mieli po prostu wyśmienitą - mówi na łamach portalu polskizuzel.pl i dodaje na temat ich szans w najwyższej lidze: To już zupełnie inny temat. Są zespoły, które przez wielu były skazywane na spadek, a jednak udawało im się utrzymać. W przypadku Arged Malesy na pewno będzie to ciężkie zadanie, choć nie niemożliwe - twierdzi.

Największe zaskoczenie w tegorocznym sezonie eWinner 1. Ligi? Jak podkreśla Fiałkowski, jest nim spadek zespołu z Małopolski, Unii Tarnów, do 2. Ligi Żużlowej. - Dla mnie największym zaskoczeniem jest spadek Tarnowa. Ten zespół miał naprawdę dobrej klasy zawodników i na papierze wyglądało to interesująco. Niestety przez zbieg nieprzewidzianych okoliczności drużyna Unii niestety musi opuścić 1. Ligę. To właśnie pokazuje, jak nieobliczalny jest żużel - mówi.

- Zespół z Landshut awansował do pierwszej ligi po jednorocznym pobycie w drugiej lidze jako beniaminek. Może się okazać, że zagości tam na dłużej. Proszę sobie popatrzeć na zespół z Łotwy i jego wyniki. Na pewno dla klubów z pierwszej ligi będzie to nowy tor, który zawodnicy będą musieli rozszyfrować. Akurat byłem tam i wiem, że organizacyjnie jest przygotowany dobrze. Niemcy cały czas uczą się polskiej ligi i wyciągają wnioski. Mają świetny zarząd klubu, no i menadżera Sławka Kryjoma, który ma bardzo duże doświadczenie w żużlu - komentuje również przyszłorocznego beniaminka 1. Ligi.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2107 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl