REKLAMAeWinner Banner

Zmiana w reprezentacji Polski! Poznaliśmy składy drużyn na finał Speedway of Nations w Manchesterze

Maciej Janowski

Maciej Janowski (fot. Patryk Kowalski)

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy składy drużyn na zbliżający się dwudniowy finał Speedway of Nations w Manchesterze. W Reprezentacji Polski doszło do jednej zmiany względem półfinałowych zawodów w Daugavpils.

Karty przed finałem Speedway of Nations zostały odkryte. Większość drużyn postanowiła nie zmieniać składów półfinałowych, lecz w obsadzie dwudniowego finału doszło jednak do kilku zmian, w tym ta, która polskich kibiców interesuje najbardziej! Polacy do Manchesteru udadzą się w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Jakub Miśkowiak. Popularny "Magic" względem zawodów półfinałowych zmagań zastąpi Dominika Kuberę.
 

Do zmiany doszło również w ekipie Szwedów. W Manchesterze nie wystąpi bowiem Fredrik Lindgren, który poinformował, że przedwcześnie zakończył sezon ze względu na powikłania po kontuzji odniesionej podczas zawodów Grand Prix w Vojens. Zawodnika reprezentującego w polskiej lidze częstochowski Włókniarz zastąpi Jacob Thorssell.
 

Poznaliśmy także zestawienie Brytyjczyków, którzy mieli zagwarantowane miejsce w finale z racji bycia gospodarzem imprezy. W składzie Wielkiej Brytanii znalazło się dwóch zawodników z cyklu Speedway Grand Prix. Formację seniorską stanowić będą Tai Woffinden - Drużynowy Mistrz Polski, oraz Szwecji, który będzie kapitanem zespołu, a także Robert Lambert, który otrzymał stałą dziką kartę na sezon 2022 w cyklu o mistrzostwo świata. Największą niewiadomą była jednak pozycja zawodnika młodzieżowego. Miejsce żużlowca do 21. r.ż. zajmie Tom Brennan. Młody Anglik był zdecydowanym liderem Wielkiej Brytanii podczas Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Bydgoszczy, czym potwierdził, że zasługuje na szansę pokazania się w tegorocznym finale Speedway of Nations. Rezerwowymi zawodnikami zostali Daniel Bewley oraz Jordan Palin. Zawodnik Betard Sparty zaliczył bardzo udany sezon, lecz finalnie przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Lambertem. Przypomnijmy, że 22-latek zawodnikiem Belle Vue Aces, czyli drużyny, która domowe spotkania rozgrywa właśnie na torze w Manchesterze.
 

Składy drużyn na finał Speedway of Nations w Manchesterze:
Wielka Brytania:

1. Tai Woffinden
2. Robert Lambert
3. Tom Brennan

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Maciej Janowski
3. Jakub Miśkowiak

Szwecja:
1. Pontus Aspgren
2. Jacob Thorssell
3. Philip Hellström-Bängs

Dania:
1. Leon Madsen
2. Mikkel Michelsen
3. Mads Hansen

Australia:
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
3. Keynan Rew

Łotwa:
1. Andrzej Lebiediew
2. Oleg Michaiłow
3. Francis Gust

Francja:
1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Steven Goret
 

źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.236 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl