TPW speedwaynews.pl, czyli Tygodniowy Przegląd Wydarzeń (21)

Tygodniowy Przegląd Wydarzeń speedwaynews.pl

Tygodniowy Przegląd Wydarzeń speedwaynews.pl

Żużlowy sezon zaczyna się już chylić ku końcowi. Z każdym dniem zbliżamy się do finału Speedway of Nations, który będzie ostatnią dużą imprezą międzynarodową w sezonie 2021. Nie znaczy to jednak wcale, że ostatnie dni były nudne – wręcz przeciwnie! Za nami kilka interesujących imprez, poznaliśmy też kilka ważnych informacji transferowych.

1) Koniec sezonu w PGE Ekstralidze

W ubiegły czwartek odbyła się uroczysta gala PGE Ekstraligi, podczas której wręczono Szczakiele, czyli nagrody dla zawodników wyróżniających się w poszczególnych kategoriach. W dwóch najbardziej prestiżowych nagrodach triumfowali Artiom Łaguta oraz Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata został zagranicznym zawodnikiem sezonu, a wicemistrz zgarnął tytuł polskiego żużlowca sezonu. Pozostałe rozstrzygnięcia TUTAJ.

2) Gdańskie zaległości wobec Kildemanda? Duńczyk zostaje w Gnieźnie

W ostatnich dniach sporo działo się wokół Petera Kildemanda. Duńczyk zarzucił Zdunek Wybrzeżu Gdańsk zaległości sięgające 60 tysięcy złotych. Popularny Pająk był zawodnikiem nadmorskiego klubu w sezonie 2020. W tym tygodniu pojawiła się też informacja o jego pozostaniu w Gnieźnie. Będzie to drugi sezon Petera Kildemanda w Aforti Starcie.

Sezon 2021 był dla Kildemanda dość udany


3) Diabelska ofensywa trwa

Nie zabrakło również informacji z Niemiec, a dokładniej z Bawarii. Trans MF Landshut Devils nie próżnują i bardzo szybko ogłaszają porozumienia z kolejnymi zawodnikami. Kadra powiększyła się o kolejne dwa nazwiska. Najpierw beniaminek eWinner 1. Ligi poinformował o przedłużeniu umowy z Kaiem Huckenbeckiem, a kilka dni później pojawiła się informacja o nowym kontrakcie dla Michaela Härtela.

4) Hansenowie zmieniają barwy

Jedni z najlepszych Duńczyków młodego pokolenia, czyli Mads Hansen oraz Patrick Hansen zmieniają barwy klubowe. Nieoficjalnie wiemy, że Patrick po sezonie spędzonym w Ostrowie Wielkopolskim odejdzie do Gorzowa, natomiast niewiadomą pozostaje przyszłość Madsa Hansena. Były już żużlowiec pożegnał się z fanami Kolejarza Opole. Wicemistrz świata juniorów to łakomy kąsek na rynku, ale na razie nie wiemy, komu uda się go przekonać.

5) Niezłomna para nadal w Ostrowie

Choć razem mają 84 lata, to za rok powrócą do najlepszej żużlowej ligi na Ziemi. Przed Turniejem o Łańcuch Herbowy w Ostrowie podano informację, że w klubie zostaną i Tomasz Gapiński, i Grzegorz Walasek. Obaj panowie byli w kończącym się sezonie najpewniejszymi kartami w talii Mariusza Staszewskiego. Wieść przekazali bracia Garcarkowie, jedni z najbardziej kluczowych sponsorów ostrowskiego żużla.

Grzegorz Walasek (w kasku) zostaje w Ostrowie, ale Patrick Hansen postanowił odejść


6) Kędziora zastąpi Świderskiego

Niewiele ponad sezon trwała przygoda Piotra Świderskiego z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Były żużlowiec, a obecnie menadżer prowadził ekipę spod Jasnej Góry od końcówki rundy zasadniczej ubiegłego sezonu. Świderskiego we Włókniarzu zastąpi Lech Kędziora, który w 2021 roku pełnił funkcję szkoleniowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz. To ostatnia z transferowych nowinek ostatnich dni, teraz czas na wydarzenia czysto sportowe.

7) Pokaz siły z resztkami świata. Znamy skład na SoN

Sporo działo się w ostatnich dniach wokół naszej kadry narodowej. Zacznijmy od pogromu, jaki miał miejsce w Rybniku. Podopieczni Rafała Dobruckiego pokonali trzeci garnitur ekipy reszty świata, dowodzonej przez Marka Cieślaka. Poznaliśmy też składy na finał Speedway of Nations – Kuberę zastąpi Janowski. Ponadto Rafał Dobrucki powołał żużlowców na towarzyski mecz z Wielką Brytanią. Odbędzie się on 19 października w Glasgow. W biało-czerwonych barwach wystąpi Tobiasz Musielak.

Tobiasz Musielak ponownie pojedzie w kevlarze reprezentacji


8) Przyjemski wygrał Łańcuch Herbowy, a Michelsen Memoriał Idzikowskiego i Czernego

Niedziela upłynęła pod znakiem towarzyskich turniejów w Częstochowie oraz Ostrowie Wielkopolski. Na Arenie zielona-energia.com odbył się 48. Memoriał Idzikowskiego i Czernego, w którym z 14 punktami na koncie wygrał Mikkel Michelsen. Niemal równolegle juniorzy walczyli w Łańcuchu Herbowym. Najlepszy okazał się Wiktor Przyjemski, który nie znalazł pogromcy. Niestety, w Ostrowie nie obyło się bez poważnego upadku. Piotr Świercz doznał złamania kości udowej.

9) Jakub Jamróg wygrał pilotażowy turniej Masters w Niemczech

Za rok możemy zdecydowanie częściej słyszeć o turnieju German Speedway Masters. Inauguracyjna edycja odbyła się w sobotę w Dohren i była absolutnie wyjątkowa na wielu płaszczyznach. W klasyfikacji indywidualnej wygrał Jakub Jamróg, obok którego na podium stanęli Matias Nielsen oraz Kai Huckenbeck. W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli żużlowcy Black Forest Eagles Berhaupsten – Nielsen, a także Max Dilger. Zachęcamy do obszernego tekstu o zawodach w Dohren, który miał niesamowitą atmosferę.

Podium zawodów w Dohren


10) Łogaczow najlepszy w Rosji

Sporo emocji mieliśmy w finale indywidualnych mistrzostw Rosji. Tytuł obronił zawodnik ROW-u Rybnik i Wostoku Władywostok, Siergiej Łogaczow. Obok niego na podium stanął kolega z rosyjskiej ekipy, Paweł Łaguta. Władimir Borodulin zajął trzecie miejsce, jednak należy dodać, że wszyscy zawodnicy walczyli o zwycięstwo w biegu dodatkowym. Obyłoby się bez niego, gdyby nie defekt, który w fazie zasadniczej turnieju zanotował Łogaczow.

11) Niegrzeczny Nicki z karą w zawieszeniu

Na koniec informacja już nie do końca sportowa ani również transferowa. Chodzi o Nickiego Pedersena, który poznał ostateczny Duńskiej Federacji Motocyklowej. Duńczycy tak się odgrażali, tak straszyli, tak karali, że ostatecznie skończyło się na czteromiesięcznym zakazie startów i to w zawieszeniu. Ponadto Pedersen musi zapłacić 15 tysięcy duńskich koron. Szczegóły historii związanej z karą dla zawodnika GKM-u Grudziądz opisywaliśmy w czwartkowe popołudnie.

Nicki Pedersen będzie mógł bez przeszkód podpisać kontrakt w Grudziądzu


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3697 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl