REKLAMAeWinner Banner

Robert Chmiel: Liczę, że teraz klub będzie prosperował jak należy

Robert Chmiel (N)

Robert Chmiel (N) (fot. Łukasz Wilk)

Dobiegł końca sezon najniższej polskiej klasy rozgrywkowej. Drużyna SpecHouse PSŻ-u Poznań w sezonie 2021 z 10 punktami na koncie zajęła 6.miejsce w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej i ostatecznie okazała się lepsza tylko od Wölfe Wittstock. Jednym z zawodników poznańskiej drużyny był Robert Chmiel.

Poznańska drużyna wymieniana była w gronie drużyn, które miały walczyć o fazę play-off. Jak taki wynik ocenił sam zawodnik? - Uważam, że drużyna jechała nierówno, w momencie gdy dwóch lub trzech zawodników jechało dobrze nie do końca reszta drużyny i odwrotnie. Każdy miał jakieś lepsze momenty i tez gorsze jednak myślę, że to był główny powód wyników, jakie osiągaliśmy bo w każdym meczu liczy się drużyna.

Chmiel w tym roku był piątym najskuteczniejszym zawodnikiem poznańskiej drużyny i drugim pod tym względem Polakiem. Ze średnią 1,510 zajął 30. miejsce w klasyfikacji średnich biegpunktowych. Najlepsze w tym roku spotkanie zaliczył w lipcu, w domowym meczu z Optibet Lokomotivem Daugavpils, gdzie zdobył komplet 15 "oczek". - Nie lubię oceniać innych, wiem, jak to wygląda ze strony „fotela”. Mogę tylko powiedzieć, że ja nie spełniłem swoich oczekiwań i liczyłem oczywiście na lepsze wyniki niż 2 pkt na mecz czy nawet zero co do teraz jest dla mnie bardzo uciążliwe. Na pewno z mojej strony końcówka była lepsza niż początek sezonu. Nie spodziewałem się, że te pierwsze mecze będą aż tak słabe – powiedział Chmiel w rozmowie z polskizuzel.pl.

Przełomowym momentem po zakończeniu sezonu była zmiana działaczy poznańskiego klubu. Z funkcji prezesa odwołano Arkadiusza Ładzińskiego, zaś w nowych władzach zasiedli Jakub Kozaczyk, Tomasz Tasiemski oraz Marcin Czaiński. Jak tę zmianę ocenił 23-latek? - Nie chciałbym tutaj nic zarzucać pani prezesowi Arkowi, jednak myślę, że ta zmiana pomoże klubowi w dużej mierze i liczę ze klub będzie prosperował, jak należy - z nadzieją dodaje.

Jaka przyszłość czeka teraz młodego zawodnika? - Jeszcze chwila moment a będzie wszystko jasne. Przy okazji pozdrawiam sponsorów i kibiców PSŻ Poznań – zakończył Robert Chmiel.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.222 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl