Horrendalna kwota powodem odejścia juniora

Denis Zieliński

Denis Zieliński (fot. Arkadiusz Buczyński)

Denis Zieliński nie będzie już zawodnikiem ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Młodzieżowiec ogłosił swoje odejście za pomocą mediów społecznościowych. Jak dowiedzieliśmy się z naszego źródła, Denis chciał horrendalną kwotę za podpis, co niezbyt zadowoliło działaczy klubu. Bartłomiej Kowalski ma natomiast ustalone warunki z grudziądzanami i gorzowianami.

ZOOLeszcz DPV Logistick GKM Grudziądz ma za sobą ciężki sezon, który został zakończony w słodki sposób. Grudziądzanie utrzymali się w PGE Ekstralidze, co bardzo ucieszyło fanów tego ośrodka. Zielona Góra musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. Utrzymanie sprawiło, że działacze musieli rozpocząć kompletowanie składu na przyszły sezon. W drużynie zostają Norbert Krakowiak, Krzysztof Kasprzak, Nicki Pedersen, i Przemysław Pawlicki. Wiele wskazuje na to, że Wadim Tarasienko dołączy do tego klubu. Kenneth Bjerre znalazł już zatrudnienie w 1. Lidze Żużlowej. Duńczyk podpisał kontrakt z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Sporym kłopotem dla działaczy jest obsada juniorska. Wielu spodziewało się, że Denis Zieliński i Mateusz Bartkowiak stworzą ponownie parę juniorów. Czas okazał się nadto brutalny. Zieliński szuka nowego pracodawcy, gdyż... Zażądał niebotycznej kwoty za podpis. Jak dowiedzieliśmy się z naszego źródła, wychowanek toruńskiego ośrodka chciał 350 tysięcy złotych za sam podpis. Dla porównania, Frederik Jakobsen, czyli wzmocnienie formacji u24 i czołowy zawodnik dwóch ostatnich sezonów eWinner 1. Ligi, ma zdecydowanie niższe żądania, a zdecydowanie więcej podstaw do zawyżenia swojej ceny. Nic więc dziwnego, że prezes GKM-u zrezygnował z usług Denisa. Bardzo możliwe, że jego zastępstwem będzie... Bartłomiej Kowalski. O tym młodzieżowcy można usłyszeć wiele spekulacji. Zawodnik, który spędził ostatnie trzy sezony w Częstochowie, uzgodnił warunki kontraktu w Gorzowie i Grudziądzu. Tutaj również wchodzi do gry sprawa Mateusza Bartkowiaka. Jeżeli Kowalski wybierze jazdę dla Stali, Mateusz spędzi następny sezon w barwach grudziądzkiego zespołu. Wiktor Rafalski ma być brany pod uwagę jako podstawowy junior. Niedługo powinniśmy poznać, z kim będzie on rywalizował.

źródło: inf. własna

 

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1706 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl