W Poznaniu wybierają „Skorpiona Sezonu”

2. Liga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2021, 12:09
Kevin Wölbert

Kevin Wölbert (fot. Łukasz Wilk)

Kibice PSŻ Poznań po raz piąty wybiorą najlepszego zawodnika swojej drużyny. Głosowanie w plebiscycie „Skorpion Sezonu” potrwa do 30 października.

Po raz pierwszy nagrodę dla najlepszego żużlowca w stolicy Wielkopolski przyznano w 2017 roku, kiedy to PSŻ powrócił do rozgrywek ligowych po sześcioletniej przerwie. Wówczas triumfował Frederik Jakobsen. Rok później nagroda trafiła nie do legitymującego się najwyższą średnią zawodnika, a do ulubieńca poznańskiej publiczności i zarazem kapitana drużyny, Marcela Kajzera. W 2019 roku kibice PSŻ również kierowali się sympatią wobec krajowych zawodników - „Skorpionem Sezonu” został Marcin Nowak.

Tych trzech żużlowców wybieranych było poprzez głosowanie reakcjami na klubowym fanpage'u na Facebooku w bezpośrednich pojedynkach pomiędzy kolegami z drużyny. System ten jednak został zmieniony na bardziej czytelny i dający równe szanse - głosowanie imienne w ankiecie. Przed rokiem w takiej formule zwyciężył Kevin Wölbert. Również i w tym roku Niemiec jest faworytem plebiscytu - uzyskał średnią 2,277 pkt./bieg, co było czwartym wynikiem w 2. Lidze Żużlowej 2021.

W przygotowanej ankiecie głosować można na zawodników, którzy wystąpili w barwach PSŻ w co najmniej sześciu spotkaniach w kończącym się sezonie.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3675 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl