Wielka Brytania-Polska: Okazja do rewanżu za finał SoN (zapowiedź)

Maciej Janowski

Maciej Janowski (fot. Jarosław Pabijan)

Już jutro po porażce w finale Speedway of Nations polscy żużlowcy będą mieli okazję do rewanżu na Brytyjczykach. Towarzyskie spotkanie reprezentacji w Glasgow zakończy sezon 2021.

W obu drużynach zobaczymy bohaterów weekendowych zmagań w Manchesterze. W naszej drużynie pojadą Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Jakub Miśkowiak - ten ostatni tym razem na pozycji seniora, ustępując miejsce pod numerem szóstym Wiktorowi Lampartowi. Skład uzupełnią uczestnik półfinału SoN, Dominik Kubera, a także najlepszy zawodnik eWinner 1. Ligi 2021, Tobiasz Musielak.

Gospodarze awizowali trzech uczestników tegorocznego Speedway of Nations. Po pierwszym finale poobijanego Taia Woffindena zastąpił Dan Bewley. W spotkaniu z Polakami za trzykrotnego mistrza świata pojedzie Chris Harris. Grono prowadzących parę uzupełnia, rzecz jasna, Robert Lambert, natomiast Tom Brennan ma jechać z numerem 10. Ponadto w składzie na towarzyski mecz z Polakami znaleźli się Adam Ellis i Jordan Palin.

Dla kibiców nad Wisłą, jak i też dla samych zawodników i trenera Rafała Dobruckiego, mecz, który miał być "tylko" zakończeniem sezonu urośnie do rangi rewanżu za przegrany 4:5 finałowy bieg Speedway of Nations. Na pewno dodatkową motywację będą mieli Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik - a i trener Dobrucki stoi przed trudnym zadaniem odbudowanie drużynowych morale po tak nieszczęśliwej i, co więcej, kolejnej już porażce w walce o tytuł drużynowych mistrzów świata. Spodziewać się zatem można, że każdy z zawodników pomimo znikomej stawki sportowej spotkania, będzie chciał zaprezentować się jak najlepiej.

Z drugiej strony Brytyjczycy będą mieli okazję udowodnić, że ich powrót na tron mistrzów świata nie jest wyłącznie skutkiem upadku Janowskiego, punktacji Speedway of Nations czy odejścia od formuły czwórmeczu na rzecz rywalizacji par. To również może polepszyć podejście do speedwaya w kraju, w którym kolejne kluby upadają lub wycofują się z rozgrywek.

Drugie podejście jest planowane na 20 października. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi z meczu relację LIVE - początek o godz. 18:30.

Składy awizowane:
Wielka Brytania

9. Chris Harris
10. Tom Brennan
11. Dan Bewley
12. Adam Ellis
13. Robert Lambert
14. Jordan Palin

Polska:
1. Dominik Kubera
2. Tobiasz Musielak
3. Maciej Janowski
4. Jakub Miśkowiak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Lampart

Źródło: inf. własna

 

Zwrot za pierwszy zakład do 110 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3028 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl