REKLAMAeWinner Banner

Dimitri Berge podpisał kontrakt na 2022 rok

Dimitri Berge

Dimitri Berge (fot. Coralie Lamarque)

Dimitri Bergé ma już dwa ważne kontrakty na sezon 2022. Francuski żużlowiec najpierw zdecydował się na pozostanie w Landshut Devils, natomiast w Szwecji zmienił klub i w przyszłym roku będzie bronić barw Lejonen Gislaved.

Za Dimitrim Bergé bardzo udany sezon. Choć na początku rozgrywek ligowych nie znalazł miejsca w składzie Abramczyk Polonii Bydgoszcz, klub wypożyczył go do Landshut, gdzie Francuz stał się prawdziwą gwiazdą. Bergé uzyskał najwyższą średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej i był głównym architektem sukcesu, jakim był awans jego ekipy do eWinner 1. Ligi.

Nic dziwnego, że niemiecki klub zdecydował się na przedłużenie umowy z Francuzem. Starty w Landshut na pewno nie będą jedynymi dla Bergé. O podpisaniu kontraktu z 25-latkiem poinformował zespół Lejonen Gislaved. W 2021 roku „Lwy” nie przebrnęły przez ćwierćfinał szwedzkiej BAUHAUS-ligan. Sam Dimitri Bergé w zakończonym sezonie w Szwecji bronił barw Masarny Avesta i spisywał się bardzo solidnie.

Pochodzący z Marmande zawodnik to nie pierwsze nazwisko w kadrze Lejonen na sezon 2022. Wcześniej ekipa z Gislaved poinformowała o porozumieniu m.in. z Oliverem Berntzonem czy Hubertem Łęgowikiem.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1304 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl