David Bellego zmienia barwy klubowe

David Bellego

David Bellego (fot. Coralie Lamarque)

David Bellego przechodzi do nowego klubu nie tylko w Polsce, ale również w Szwecji. Od przyszłego sezonu Francuz będzie zawodnikiem Indianerny Kumla. To pierwszy zawodnik w kadrze „Indian” na 2022 rok.

David Bellego to jeden z największych wygranych kończącego się już sezonu 2021. Francuz co prawda zmagał się przez jakiś czas z urazem, jednak gdy mógł jeździć, zazwyczaj spisywał się wyśmienicie i był pewnym punktem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. 28-latek zakończył pierwszoligowe rozgrywki z najwyższą średnią biegową, wywalczył tytuł indywidualnego mistrza kraju, a także błysnął podczas weekendowego finału Speedway of Nations. Dobra jazda zaowocowała kontraktem z Fogo Unią Leszno.

Okazuje się, że najlepszy francuski żużlowiec zmieni klubowe barwy również w lidze szwedzkiej. W 2021 roku David Bellego zdobywał punkty dla Masarny Avesta, natomiast od przyszłego roku będzie on zawodnikiem Indianerny Kumla. - Przez kilka lat obserwowałem Bellego i rozmawialiśmy kilka sezonów temu, ale skończyło się na tym, że zasilił Masarnę - wyjaśnia Peter Johansson, menadżer Indianerny. - Moje zainteresowanie nie zmalało po jego świetnym występie przeciwko nam w ubiegłym sezonie. Jestem całkowicie przekonany, że doskonale czuje się na owalu w Kumli - mówi Johansson. David Bellego to pierwsze wzmocnienie, a zarazem pierwsze nazwisko w kadrze Indianerny na sezon 2022.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1316 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl