REKLAMAeWinner Banner

Tradycyjny turniej zwieńczy żużlowy sezon w Middlesbrough. Blödorn wystartuje na Redcar

Norick Blödorn

Norick Blödorn (fot. Vojtěch Zavřel)

Poznaliśmy obsadę Srebrnego Kasku, który rozegrany zostanie na torze w Middlesbrough. Zawody zwieńczą sezon Redcar Bears, którzy odpadli w ćwierćfinałach SGB Championship. Na liście startowej widnieje kilka ciekawych nazwisk. Wśród nich znajduje się niemiecka gwiazda - Norick Blödorn.

 

Redcar Bears mogą już wypoczywać. Drużyna z Middlesbrough zakończyła swoje zmagania na ćwierćfinale, gdyż zostali wyeliminowani przez Edinburgh Monarchs. Działacze postanowili, że chcą rozegrać tradycyjne zawody o Srebrny Kask na domowym owalu i będzie to zwieńczenie ciężkiego sezonu dla brytyjskiego zespołu.

Obsada została podana podczas jednego z podcastów, który opowiada o żużlu w Zjednoczonym Królestwie. W stawce znalazło się miejsce dla czterech zawodników Bears. Jordan Jenkins, Lewis Kerr, Jake Allen i Charles Wright będą reprezentować domowe barwy. Nie mogło zabraknąć również Chrisa Harrisa czy Luke'a Beckera, czyli czołowych zawodników SGB Premiership. Zaskoczeniem jest również obecność Tyrona Proctora. Australijczyk niedawno ogłosił zawieszenie swojej kariery, ale najwidoczniej zgłodniał za rywalizacją. Organizatorzy zdołali również zaprosić do turnieju Noricka Blödorn. Niemiecki młodzieżowiec nie będzie jedynym reprezentantem Niemiec, gdyż swój udział potwierdził również lider Birmingham Brummies - Erik Riss.

Ostatnia edycja Srebrnego Kasku została rozegrana w 2019 roku. Wówczas zawody przerwano przez intensywne opady deszczu, które szkodziły motocyklom poszczególnych zawodników. W 2018 roku wygrał Sam Masters, ale same zawody zostały zakończone wcześniej przez... Ciszę nocną. Charles Wright zwyciężył w 2017. Zawody zostaną rozegrane w najbliższy piątek.

Lista startowa:
1. Paul Starke
2. Jordan Jenkins
3. Lewis Kerr
4. Aaron Summers
5. Norick Blödorn
6. Ty Proctor
7. Chris Harris
8. Josh MacDonald
9. Luke Becker
10. Kyle Howarth
11. Jake Allen
12. Jye Etheridge
13. Simon Lambert
14. Charles Wright
15. Erik Riss
16. Ben Barker


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2815 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl